20 Şubat 2013

Nissan Servis Aracın Arızasını Gidermedi!

2011 model qashqai aracımı daha 10.000 km de. 2 aydır ses gelmeye başladı. Nissan BMS servise götürdüm. Şanzımandan geliyor dediler. Bilye değiştirdiler. Ama şu an hala ses devam ediyor. Özellikle araç soğukken ilk çalıştırdığımda rölantide çalışırken lak lak tarzı plastik bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyor. Debriyaja bastığımda ses kesiliyor. Ayrıca bir süre sonra araç ısındığında da ses azalıyor hatta kesiliyor. Başka bir servisi aradım oradaki usta da; motor soğuk olduğu için motor yağı ve şanzımandan gelmesi normal dedi ama aracı alalı 1,5 yıl oldu daha önce böyle bir ses yoktu. BMS servisi aracımın şanzımanını boşuna mı açtı.

Last 1.143 Okunma

Cevaplar

  • Last04 Mart 2013

    Sayın CRM Yetkilisi, Kontroller araç soğukken yapılmadı. Araç 2 gün serviste kapalı mekanda bekledi. Ayrıca sorunun devam ettiği servise bildirildi. Bahsedilen prizdirek bilyasını ben görmedim bana gösterilmedi ama çizik olduğu söylendi. Firmanın Tavsiyesine de şaşırdım doğrusu. Sıkıntı giderilmediğine göre, servise hangi amaçla gideceğim? Her işimi bırakıp sürekli serviste mi geçireceğim hayatımı? Bu mudur Nissanın Müşteriye verdiği güvence? Müşteriye yaklaşımı? Diyecek bişey bulamıyorum. Hakkımızı yasal yollarla aramaktan başka çare kalmıyor. Üzgünüm...

  • Nissan Temsilcisi25 Şubat 2013

    Sayın Şikayetvar.com yetkiileri, Konu üzerine yetkili servisimiz ile yapılan görüşmemizde; müşterimiz servise 05.02.2013 tarihinde şanzımanda ses başvurusu ile geldiğinde , yapılan kontrollerde prizdirek bilyasının ses yaptğı tespit edilerek gereki işlem sağlandığı öğrenilmiştir. İşlem sonrası müşterimiz ile birlikte araç soğukken sesin olmadığı tespit edilmiştir. Ancak devam eden bir duru olması hakkında yeniden servise gitmesinde fayda görülmektedir. Saygılarımızla, CRM Bölümü Nissan Otomotiv A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön