04 Ocak
Yorum Yap
#9981386

Nissan Garantiye Girmeyen Sorun!

2 ay önce Adana Nissan bayiden Yeni Qashqaı Desıgn Pack 1.5 dizel manuel araç aldım. Ankara'dan Mersin'e gelirken araç otobanda seyir halindeyken debriyaj birden boşa düştü ve araba hareketsiz kaldı. Aracı yol yardımı ile aldığım servise götürdüm.
-Servise bıraktığım araç için kimse beni aramadı.
-Arabadaki sorunun ne olduğunu niye yolda kaldığımı kimse sormadı.
-Çabalarım sonrası baskı balata dişli şanzıman yağı vs. sorun olduğunu konuyu merkeze ilettiklerini söylediler.
-8 gün sonra yine ben aradım baskı balata debriyaj vs. garantiye girmediğini kullanıcı hatası olduğunu ve 5000 TL masraf olduğunu söylediler.


Yaklaşık 30 yıldır birçok marka araç kullandım. Sadece ** marka aracımda 110000' de baskı balata değiştim. Şu an ** aracım 60000' de ve böyle bir sorun yaşamadım.


Şimdi soruyorum; 2 aylık ve 2000 km olan bir araç otobanda nasıl böyle bir arıza verir ve bu durum nasıl kullanıcı hatası diye garanti kapsamına alınmaz? 12. gün oldu ben hala müşteri temsilcileri dışında bilgi sahibi ve yardımcı olacak bir yetkili bulamıyorum.
Nissan marka bir araç aldığım için inanılmaz derecede hayal kırıklığına uğradığımı ve yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim.

Yüksel 2.267 Okunma

Cevaplar

  • Yüksel08 Ocak

    Kullanıcı hatası deyip garanti kapsamına alınmayan aracımı masrafını ödeyerek 15 gün sonra teslim aldım. Araç bir gün sonra hiç kullanılmamasına rağmen aynı arızaya bağlı başka bir arıza çıkardı ve yine servise çekildi. Düşünün 125000 TL para verip sıfır araç alıyorsunuz ve kullanamıyorsunuz. Üstelik firma inatla kullanıcı hatası diyor. Komik değil mi...

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler