21 Ekim 2016 #6743830

Nissan Garantisi Devam Aracımın Akü Sorunu Sebebiyle Değiştirilmemesi

19.10.2016 tarihinde 20 bin bakımı için randevu alarak Kocaeli Yılmaz Oto Nissan servisine aracımı sabah saat 09:00'da teslim ettim. Saat 16:00'da aracımın aküsünün zayıf olduğu tespit edildiğinden şarja bırakılması gerektiği tarafıma bildirildi. Ben de servis yetkilisine, aracımın garantisinin devam ettiğini hatırlatarak, konunun garanti şartları gereği onarım değil, bahse konu sorunlu akünün değiştirilmesini talep ettim. Ancak bunu yapamayacaklarını ve aküyü şarja bağlayarak sorunumu gidereceklerini ifade ettiler ve aracı bu şekilde aküsünü değiştirmeden şarj ederek teslim ettiler. Akünün ilk şarj değerlerini sorguladığımda ise bu değerleri gösteremediler. Ayrıca yapılmış olan 20 bin km. Bakımından da kesinlikle memnun kalmadım. Konu hakkında ki mağduriyetimin markaya yakışır bir şekilde giderilmesini rica ederim.

Caner 4.369 Okunma

Cevaplar

  • Caner28 Ekim 2016

    Bahse konu aracımın garanti süresi içerisinde akünün zayıflaması normal bir durum olmadığı ortada. Böyle bir sorunu aküyü şarj ederek günü kurtarma prensibi ile iş yapmak ve mağduriyetimi gidermemek Nissan gibi bir markaya hiç yakışmıyor. Bu sorun ve yaklaşımınız sebebiyle en yakın zaman da aracımı değiştirerek başka bir marka araç alacağım. Sonrasında da çevremde ve internet yoluyla da tarafıma yapmış olduğunuz haksızlığı paylaşacağım.

  • Nissan Temsilcisi26 Ekim 2016

    Sayın E. ; Belirtmiş olduğunuz irtibat numaralarından sizlere ulaşamadık. Ancak araç aküsü değişimi ile ilgili genel bilgileri paylaşmak isteriz. Aracınızın aküsünün incelenmesi için öncelikli olarak test cihazına bağlanması gerekmektedir. Yetkili servislerimiz test cihazı ile yapılan tespit ile bir probleme rastlanırsa akünün şarj edilmesi yada değişmesi yönünde işlemi yine test cihazının tespit sonucuna göre uygularlar. Yetkili bayimiz aracınızın kontrollerinde akünün değişmesini gerektirecek bir durum tespit etmediği takdirde akü değişimi gerçekleştirilmez. Saygılarımızla; Nissan Otomotiv AŞ

  • Nissan Temsilcisi21 Ekim 2016

    Sayın E. , Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön