24 Ocak

Nissan Garanti Süresi Bittiği İçin Hasar 17.000 TL

2012 model 1.5dci Nissan Juke aracım yetkili serviste bakımdan çıktıktan yaklaşık 1-1,5 ay sonra kapalı kutudaki yağ pompası hatasından dolayından kullanılamaz hale geldi. Aracımın kilometresi 60.000 km civarında olup bütün bakımları arada 1 bakım hariç olmak üzere hepsi Nissan yetkili servislerinde yapılmıştır. Nissan merkez bu hasarın garanti kapsamı dışında olduğunu belirtmektedir ve indirimle 17.000 TL'ye tamir edilebileceğini belirtmektedir! 2 yıl önceki bakımın nerede yapıldığını bilmedikleri için bu hasarı karşılayamayacaklarını belirtiyorlar. Bu arızanın sebebinin yağ eksikliği veya yağ değişiminin yapılmaması olabileceğini söyleyen Nissan merkez, yalnızca 1 ay önce yetkili servisten çıkmış ve yağ değişimi yapılmış bir araç için verdiği cevapla global bir markadan beklenmeyecek bir davranışta bulunmaktadır!

Alpaslan 5.690 Okunma

Cevaplar

  • Alpaslan06 Şubat

    Ne iletişime geçen var, ne konuyla ilgili bilgi veren var. Artık tek söyleyebileceğim kesinlikle Nissan almayın!

  • Alpaslan25 Ocak

    Gülümseme Hattınızla konuştuktan sonra yukarıda belirttiğim cevaplara erişmiştim. Konuyu Japonya Nissan'a da mail ile ilettim. İlgili birimlere ilettiklerini ve dönüş yapacaklarını belirttiler. km'si düşük ve yetkili servis bakımından yeni çıkmış bir araçta Kapalı Kutu (benim bozamayacağımın net olduğu ve yetkili servisler tarafından da kabul edildiği) bir ünitenin arıza yapması sonrası değeri piyasa değeri 45.000tl-50.000 TL olan araca 22.000 TL hasar çıkarıp sonra indirimle 17.000 TL yaptık gibi bir cevap veriyorsunuz. Verdiğiniz cevaptan yola çıkacak olursak; Nissan, bu ürünleri kasıtlı olarak garanti bitince bozulacak şekilde üretiyor düşüncesinden başka bir şey akla gelmiyor çünkü benim aracım arıza gününe kadar 0 problem çıkarmıştı. Yetkili servise gitmenin de hiçbir anlamı yok çünkü aracının oradan 1 ay önce sağlam çıkmış olmasının da bir anlamı yok 2 yıl önceki bakım bahane ediliyor!

  • Nissan Temsilcisi25 Ocak

    Sayın G, Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza bilgi verilmesi sağlanacaktır. Tüm bilgi ve ihtiyaçlarınızda Gülümseme Hattımızı (0216 651 84 20) arayabilirsiniz. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv AŞ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön