20 Ekim 2016 #6740521

Nissan Aracımın Turbo Arızası

2012 model 07*** plakalı aracın sahibiyim. Aracımın bütün bakımlarını Nissan yetkili servislerinde zamanında yaptırdım. En son 2 ay önce 60 000 bakımı yapıldı. Daha 2 ay olmadan araç Kırşehir- Yozgat yolunda uyarı lambası yandı ve araç gitmemeye başladı. Kasko anlaşmalı en yakın servis olan Kayseri İn Oto Servis'e çekti. Servis 2 gün boyunca bana arızayı tespit edemediklerini sonrasında da turbo kaynaklı olduğunu 9000 TL civarında maliyeti olduğunu bildirdi. Geçmiş döneme bakıldığında tüm bakımlarımı Nissan servislerinde yaptırdığım halde ve son 60000 bakımını yeni yaptırdığım aracın turbo arızası vermesi kabul edilemez bir durum. Bu ayıp Nissan'ın ayıbı. 60 000 km bakımına 2 ay önce giren bir araç nasıl oluyor da turbo arıza verebiliyor? 4 gündür araçsızım ve işime gidemiyorum mağdurum. Müşteri memnuniyet kapsamı 0.Nissan'dan şikayetçiyim.

Oğuz 4.577 Okunma

Cevaplar

 • Oğuz24 Ekim 2016

  Değerli dostlar, Nissan yetkili servisinin 3 günde tespit edemediği ve sonunda turbo arızası denerek fahiş fiyat talep etmesinin ardından aracımı Alanya'da bulunan sanayi sitesine çektim. Daha önce Alanya'da Nissan servisinde çalışan bir ustamız yarım saat içinde arızayı tespit edip, orijinal parça değişerek sorunumu giderdi, hem de cüzi bir fiyata (650 TL'ye çözülen arızayı servis 8900 TL talep etti.). Arızada turbo kaynaklı değilmiş. Servise kalsa turboyu değiştirip yüksek ücret almak. Japon firması sağlam firma diye güvenerek inanarak kullandığımız araçlar üzerinden vatandaşı soyma politikasını görün ve servis ağlarına affedersiniz ama eşek gibi para ödemeye devam etmeyin. Ben ettim siz etmeyin. Araştırın derim ben 8000 TL'den kurtuldum. Kurtuldum ama bir daha Nissan mı tövbe... Şimdi ondanda kurtuluyorum. Beni 5 gün mağdur eden ve ilgilenmeyen firmayla işim olmaz aracını sattım. şükürler olsun. Siz siz olun kendi paranızla rezil olmayın... Sağlıcakla kalın.

 • Oğuz20 Ekim 2016

  Nıssanın 60 000 km arıza yapan turbosunun ayıbı nissanındır. Bizim ayıbımız bu marka aracı kullanmak olması gerekirki karşımızda ne muhatap bulabiliyoruz neden bir çözüm. %35 katılım payı için teşekkür ederim ancak tatmin edici değil. Çünkü ben aracımı zamanlarında yetkili servise yaptırmışım. Niye boşa para ödedimki? Servisin bana hiçbir faydası yok. sanayi ürünleri güvenliği denetim genel müdürlüğü ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde benim mağduriyetimin karşılanmaması halinde gerekli mercilere yasal yollarda hakkımı aramam konusunda yönlendirmede bulunacaklarını ilettiler. Bende hakkımı yasal yollarda arayacağım.

 • Nissan Temsilcisi20 Ekim 2016

  Sayın N., Aracınız 2 yıl yasal garanti süresi ve +1 yıl Nissan kalite güvence sistemi dışındadır. Bu nedenle belirtilen arıza için garanti dahilinde bir işlem yapılamayacağını tarafınıza bir kez daha bildirmek isteriz. Müşteri memnuniyeti adına sağlanan katılım bilgisi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş.

 • Nissan Temsilcisi20 Ekim 2016

  Sayın N. , Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön