27 Haziran 2016

Nissan 25000 KM 1.6 Cvt Sorunu.

2012 yılında aldığım araç, yurt dışında bulunmam sebebi ile 5 sene içinde anca 25000 km yaptı. 24 Haziran 2016'da 30000 bakımı için götürdüğüm gerçek otomativ çalışanları araçta şanzıman arızası olduğunu, garanti süresi bitmesine rağmen şanzımanın Nissan tarafından belli bir yüzdesinin ödenerek değiştirilebileceğini söylediler. 27 haziran'dan servisten aranıp aracın red aldığını öğrendim. Sebepte 2015 yılında bakıma girmemesi imiş. Araç ömrünün çoğunu garajda yatarak geçiriyordu zaten. Yetkili servis dışında hiçbir yere götürülmedi. Her şey bir yana buradan gördüğüm kadarıyla cvt si zaten sorunlu bir araçmış. Araçlar geri çağrılıp cvt yenilemesi yapılacağına zora sokulmamız oldukça yanlış. Merkez ile yaptığım son görüşme esnasında ise sorunuma yönetimin karar vereceği ama cevaplanma süresinin 1 haftayı geçip bayramdan sonraya kalabileceği aktarıldı.

Osman 548 Okunma

Cevaplar

  • Osman28 Haziran 2016

    Yasal yükümlülüklerin farkındayım yalnız bir araç 25000 km de şanzıman bozuyorsa, üstelik bu konuda yüzlerce şikayet varsa bu parça ücretsiz değişmelidir. makine mühendisleri odası ile görüştüm inceleme sonrası imalat hatasının anlaşılabileceğini ve haklarımın devam edeciğini söylediler. Hukuksal haklarımı il Hakem Heyeti vesilesi ile kullanacağımı ve bu ülkede ayıplı mal satmanın cezası cekeceğiniz inancımıda paylaşıyorum. Kopyala yapıştır mesajlarınız ile müşteri memnuniyeti olmayacağını bildirmek istiyorum.

  • Nissan Temsilcisi28 Haziran 2016

    Sayın G., Aracınız 2 yıl yasal garanti süresi ve +1 yıl Nissan kalite güvence sistemi dışındadır. Bu nedenle belirtilen arıza için garanti dahilinde bir işlem yapılamayacağını tarafınıza bildirmek isteriz. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv AŞ

  • Nissan Temsilcisi27 Haziran 2016

    Sayın K. , Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön