26 Ocak 2015

Nissan Yeni Qashqai Ses Yalıtım ve Genel Sorunlar.

18.11.14'de Nissan Qashqai 1,6 black edition premium aldım. Bu güne kadar sorunları tespit etmek istedim ve servise gitmedim. Ses yalıtımı çok kötü, içeriye çok yol sesi geliyor. Kapıları çıplak gözle gözledim fitillerin çok güçsüz ve sönük malzemeden yapıldığını anladım. Sol ön kapıdan 80 km hıza ulaşılınca rüzgar sesi geliyor. Rölantide çalışırken sol ön taraftan plastik tıkırtısı rahatsız edici şekilde içeri gelmekte.

Kaputu açıp baktığımda hava filtre plastik aksamları sabitlenmediğini gözlemledim. Depoyu ful doldurduğumda mazot yarıya gelinceye kadar rahatsız edici şekilde sıvı sesi gelmekte. Tespitlerimi Japonya'da yazıp bu hafta servise gideceğim.

Adem 7.927 Okunma

Cevaplar

  • Adem 23 Mart 2015

    Şikayetim ile ilgili aracımı 19,03,15 tarihinde gülan oto ya götürdüm. Teknik grup ile incelediler. Ön kapıdaki rüzgar sesi ve hava filtre borusundaki rahatsız edici ses izole edilip giderildi. Kapıların fitillerinde, kapı açıldığında fitillerin kapalı haldeki şeklinde olduğu gibi yüzeye yapışık olmasına rağmen sorun olmadığı söylendi. Yakıt deposundaki tam doldurulduğunda yarım depoya gelene kadar olan rahatsız edici sıvı sesi mevcut deponun dalga kıran bölmeli olmadığını söylemelerine rağmen normal olduğunu söylediler. Aracın alt ve lastiklerin davlumbaz bölgelerinde, sulu ve kumlu yola girildiğinde gelen aşırı tıkırtı sesler normal olduğu söylendi. Düz asfalt yolda içeri gelen aşırı yol sesinin normal olduğu söylendi. Radyodaki ses dalgalanması normal denildi. Otoparkım -1. katta önceki aracım ile otoparka geldiğimde radyo çekmekte idi. Qashqai ile otoparkıma geldiğimde hiçbir radyo kanalı çekmemekte. Bence anten yetersiz dememe rağmen normal olduğu söylendi. Sonuçta Nissan bu aracın her parçasını kendisi üretmiyor, farklı üreticilerden alıp monte ediyor. Bu şekilde davranarak örneğin kapı fitilleri, yakıt deposu, radyo anteni gibi kısımlardaki kusurları biz tüketiciye yansıtmakta ve kusur ile kullanmakta başka çare bırakmamaktadır.

  • Adem 13 Şubat 2015

    İş hayatından vakit bulursam tabi ki servise götüreceğim de, sıfır km lüks sayılabilecek bir araçta bu denli basit kusurlar olması normal midir?

  • Nissan Temsilcisi26 Ocak 2015

    Sayın Şikayetvar. Com yetkilileri, Müşterimizin aracında belirttiği konuların tespiti ve değerlendirilebilmesi için yetkili servislerimiz her zaman yardıma hazırdır. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş CVC Bölümü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön