Nissan X-Trail Aracın 20.000 Km'de Fren Diskinin Eğilmesi.

Kayhan K. |

2016 Model aracım fren diskleri 20.000 km bakımına gittiğimde eğildiği tespit edilmiş ve torna yapıldı ve Nissan'ın bana verdiği cevap çok sulu bir cevap. Nissan bunu kabahat olarak görmüyor da kullanıcı hatası olarak değerlendiriyor..

Etiketler :

Filtre / Pompalar

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kayhan K.
  25 Eylül
  16:06

  Yağmurlu ve şu birikintileri ne giren araçlar her seferinde fren diski egilmeşu yasamaliyDi ve söylediklerinizin hiç biri aracımda uygulanmadı neden özellikle gidip fren disklerine şu siktirayim psikriyatrik hastamıyim? Bizde suçu bulacağınıza aracinizi çağırıp detaylı bir şekilde incelemeniz daha doğru olmaz mı? Hadi fren disklerine su sıkıldıysa diğeri soğumuş olacak o neden eğildi? Bir defa şu sıkılma ile fren diskleri mi eğilir?
  Bu saçmalığı gidip çocuklara anlatın onlar inansin

 • 22 Eylül
  16:52

  Sayın K ;


  Fren disk ve balataları kullanıma göre aşınan parçalardır. Dolayısıyla yeni nesil araçlardaki fren disk ve balata ömürleri kullanıma bağlı olarak azalış göstermektedir.

  Diğer taraftan dış etkenler de belirleyici olabilmektedir. Frenler sıcakken yapılan yıkama esnasında fren disklerine tutulan soğuk ve tazyikli su disklerin alaşımını bozmakta ve erken aşınmalara yol açmaktadır. Yol şartları, ani frenlemeler, sıcaklık değişimleri vs. gibi etkenler de fren ömrünü doğrudan etkileyen unsurlardır.


  Bu sebeple garanti kapsamında parça değişim talebinizi olumlu olarak yanıtlayamayacağımızı bir kez daha iletmek isteriz.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv AŞ.

 • 22 Eylül
  08:53

  Sayın K ,

  Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv A.Ş