13 Şubat 2015

Nissan Servisi Hizmet Kusuru ve Müşteri Hizmetleri İlgisizliği.

Nissan müşteri gülümseme hattını 1 saatlik bir çabanın (müşteri temsilcisine bağlanmak için tuşa basıyorsunuz, yanlış tuşladınız diyerek tekrar tuşlama yaptırıyor, tekrar, tekrar...) ardından ve 7 kez her biri 10 dakika süren aramalarımdan sonra nihayet düşürebildim. Müşteri gülümseme hattı değil, müşteri somurtma hattı sanki.

12 Ocak'ta 9000 km'de olan arabamın 20 bin bakımını yapan Söke Tarhanlar servisi ile ilgili 10 adet şikayetimi ilettim. Başvurumun üzerinden tam 10 gün geçmesine rağmen tarafıma hala bir dönüş yapılmamıştır. Nissan şikayetlerimle ilgili bir çözüm sunmazsa, bir sonraki şikayetimde ilgili servisin hatalarının net ayrıntılarını paylaşacağım.

Ahmet 2.718 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet 25 Şubat 2015

    Tarhanlar Servisi ile ilgili Nissan Müşteri Hizmetlerine ilettiğim ve bana dönüş yapılmayan şikayetlerim: 1-Ön ve arka tekerleri rotasyon yaptıklarını söylediler ama bu rotasyon yapılmadı. Müşteriyi yanıltmak gibi bir özellik yalnız bu servise özel midir, bilemiyorum. 2-Sabah saat 10:00daki randevum için geldiğim Söke'de servisi bulmak için 45 dakika boyunca servisin telefonunun kaldırılmasını bekledim. Şehrin bir ucundan bir ucuna iki defa gidip geldim. Bir servis ki sabahın 10'unda 45 dakika telefonları açamıyor. 3-Aracım yıkanıp bana teslim edildiğinde vites kolu, el freni, ön cam sol direğinin döşemesinde, panaromik cam tavan açma düğmesinin etrafı (düğmeyi değiştirmek yerine yapıştırdılar) kirli ve yağlı parmak izleri vardı. 4-Aracımın hız ve devir gösterge camları nasıl bir bezle silinmiş bilemiyorum; ama tamamen derin çiziklerle çizilmiş. 5-Tekerler sökülürken bijonların girdiği jant yuvaları, resmen oyuk derecesinde çiziklerle çizilmiş. 20 yuva da istisnasız çizik. 6-Yıkama esnasında yıkama tabancasını ön sağ tekere çok yakın tutulması nedeniyle ön sağ tekerde 5 cm uzunluğunda ve 1 mm derinliğinde yara oluşmuş. 7-9000 km'deki aracıma gerek yokken ve dahi iznim alınmadan aracımın deposun enjektör temizleyici katılmış. Söz konusu temizleyici 20000 km'den sonra katılır. 8-Aracımla ilgili servise ilettiğim kaporta ile ilgili üretim hatalarının hepsi zaman yokluğu nedeniyle ertelendi. Halbuki randevulu gitmiştim. Sorunlarımı çözeceklerini söylemişlerdi. 9-21 Ocak 2015'te Söke Servisi arayıp memnuniyetimi sordu. Doğal olarak memnun olmadığımı söyledim. Sorunu çözeceklerini söylediler, bugün itibariyle 45 gün oldu. 10-Nissan Müşteri Hizmetlerini 2 Şubat itibariyle aradım, aynı şikayetleri ilettim. Bana bir dönüş yapmadılar, tam 23 gündür. Bütün bunları Nissan'ı tercih edecekler varsa, tercihlerini bir daha gözden geçirsinler için yazdım. Nissan Servislerinin yaptığı her ilkelliği görmezden geliyor ve müşterisini mağdur ediyor. Zaten sitedeki diğer şikayetlere bakıldığında da durum oldukça netleşiyor.

  • Nissan Temsilcisi17 Şubat 2015

    Sayın ŞikayetVar. Com Yetkilileri, Müşterimizle irtibata geçilerek bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş CVC Bölümü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön