Nissan Servis Arıza Tespit Ücreti Alıyor!

Okay B. |

Aracımın bakımlarını Kuzey Otomotiv'de yaptırıyordum; Ancak aracımın yanında servisi tamamlanmış olan düz vites araca konan iş emrinde otomatik şanzıman yağı değişti yazısını görene kadar. Yıllar sonra prensipleri değişmiştir düşüncesiyle tekrar Kuzey Otomotive gittim. Amacım ekranda yanan arıza ışığını sorgulamak ve arıza ne ise yapılmasını sağlamaktı. Cevap 85 TL lütfen oldu. 85 TL'nin niçin olduğunu sorduğumda araç arıza tespiti için dediler ve servisin bu ücretlerle döndüğünü söylediler. 1.'si bu ücret resmen ücretlendirme listesinde yok. 2.'si resmi ücret olmadığından faturaya mekanik kontrol yapıldı yazıldı ki kontrol elektronik bir kontrol bu davranışlar beni Nissan markasından soğuttu.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Okay B.
  14 Ağustos
  09:34

  Yetkili servisin amacı para kazanmaktan önce markanın kalitesini ve adını yüceltmek ve beraberinde markaya karşı güveni pekiştirmek olmalı.

 • Okay B.
  14 Ağustos
  09:32

  Nissan Yetkilileri;
  Ben yanan arıza ışığı üzerine servise gittim.
  Ben zaten arızayı serviste yaptıracaktım.
  Benden daha yolun başında bu ücreti direkt talep edilince sadece arıza tespiti yaptırıp canım sıkıldı ve çıktım.
  Kesinlikle bana yaptırırsanız arızanızı ücret alınmayacak denmedi,aksine bu ücret alınacak dendi.
  Ayrıca da parasını ödeyerek yaptırdığım cihazla arıza tespitindeki,cihazdan çıkan ve arıza bilgisinin yazısı istememe rağmen "yasak" denerek verilmedi ve yapılan arıza tespiti elektronik arıza tespiti olmasına rağmen,faturada "mekanik kontrol" yazıldı.

  Teşekkürler.

 • 05 Ağustos
  14:10

  Sayın ŞikayetVar.Com Yetkilileri,

  Yetkili servislerimiz arıza tespiti konusunda mesai ve iş saati ayırmaktadırlar. Müşterimiz arızanın giderilmesi için gereken işlemi yaptırmış olsaydı onarım işçiliğini (saat/birim) ödemiş olacaktı. Fakat, sadece tespit yaptırmış olması sebebiyle servis işçilik harcadığı için mekanik kontrol adı altında tespit ücreti alınmaktadır.

  Eğer müşterimiz aracı arıza onarımı için servise bırakırsa işçilik fiyatından ödediği ücretten bu rakam düşülecektir.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv A.Ş
  CRM Bölümü