24 Ağustos 2013

Nissan Servis Aracımın Arızası İçin Yüksek Ücret İstiyor!

Reklamlardan etkilenerek 2011 model Nissan Qashqai alma hatasına düştüm. Aracı aldığım andan itibaren sorun çıkarmaya başladı. 2012 yılında arızalanıp servise götürdüğümde Volant kapağının arızalandığını söyleyip astronomik bir ücret talep ettiler. Söz konusu parçanın kullanımla aşınmasının ve boşluk oluşturmasının mümkün olmadığını ısrarla söylemem üzerine parça 2012 yılında garantiden değiştirildi.

Üzerinden 1 yıl gibi kısa bir süre geçtikten sonra aracın arızalanması üzerine servis Volant kapağının yine aşındığını ve 4000 küsür TL ödemem gerektiğini söyledi. 15 yıllık sürücüyüm. Daha önce farklı markalarda araçlarım oldu. İlk defa bu tür ve bu kadar sorunu Nissan Qashqai'de yaşadım.

Nihal 943 Okunma

Cevaplar

  • Nissan Temsilcisi08 Kasım 2013

    Sayın ŞikayetVar.Com Yetkilileri, Araçlarımız 3 yıl / 100.000 km. (hangisi önce gelirse) gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarına karşı garantimiz altındadır. Dolayısı ile, bu nedenlerden oluşabilecek arızalarda işçilik masrafı ve değştirilen parça bedeli firmamızca karşılanır.Bununla birlikte fren balata, disk, kampana ve debriyaj balataları normal fonksiyonu gereği araç kullanıldıkça aşınan, eskiyen ya da sınırlı ömürlü periyodik bakım malzemeleridir. Kişinin kullanım alışkanlıklarına ve şartlarına göre farklı kilometrelerde değişim ihtiyacı ortaya çıkabilir. Araç incelendiğinde, parçanın kendisinde üretimden kaynaklanan herhangi bir arıza olmaması sebebiyle ücretsiz değişim yapılamadığını belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş CRM Bölümü

  • Nihal 27 Ağustos 2013

    Nissan firmasının tavrına göre, aracınız belirli bir kilometreye ulaşmışsa,ortaya çıkan sorunlar üretimden kaynaklanıyor olsa bile kesinlikle onları ilgilendirmiyor.Ezberlemiş gibi aracın kilometresini tekrar etmekten ve garanti kapsamı dışındadır demekten başka bir şey yapmıyorlar.Asla bir daha Nissan marka bir araç almayı düşünmüyorum.Servis ağı çok zayıf ve sorunları gidermek konusunda yetersizler.Yaşayarak öğrendim ki Nissan aracın parçalarının ömrü çok kısa ve fiyatları da aracın  değerine yakın.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön