Nissan Servis Araç Bakım Ücretlendirmesi!

Ömer Ç. |

2012 model dizel Juke sahibiyim. Araçlarımızı garanti kapsamından çıkartmamak adına maalesef ki her 10.000 KM'de yetkili servise götürmek ve ortalama 600 TL ödemek zorunda kalmaktayız. Aynı motoru paylaşan Renault'da ise, servis bakım aralığı 20.000 km olup, faturalandırma ise 300 TL'yi aşmamaktadır. Kaba bir hesap ile yetkili servis için, Nissan kullanıcıları Renault ve muadili araç kullanıcılarından 4 kat fazla para ödemektedir.

Konu 4 kat fazla servis ücretinin hem haksız olduğu kanaatindeyim. Sayın Nissan Genel merkezi yetkilileri; lütfen konu periyodik bakım km aralığını en azından yurt dışındaki değer olan 20.000 km yükseltin ve fahiş ücretlendirmeyi önleyin. Yoksa Nissan tercih & tavsiye edilemez.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 07 Kasım
  17:44

  Sayın Şikayetvar.Com Yetkilileri,

  Nissan ve Renault, dünya çapında teknolojik iş birliği yapmaktadır. Öte yandan,Renault marka aracın donanımı ve bakımında kontrol noktaları farklı olabilir. Bakım sadece motor kontrolünden oluşmamaktadır. Bakım periyotları, üreticisi tarafından satışa sunulan ülke şartlarına göre belirlenmektedir.

  Aracınızı ilk günkü performansında olabilmesi için aracınızın bakımını belirtilen aralıklarda ve tavsiye edilen bakım şartlarında yaptırmanızı öneririz.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv A.Ş
  CRM BÖLÜMÜ