11 Mayıs 2016

Nissan Qashqai 2015 Model Partikül Filtre Problemi!

Defalarca servise başvurup partikül filtre problemini söylememe, müşteri hizmetleri ile defalarca görüşmeme rağmen, kullanıcı hatası deyip bir çözüm dahi üretemeyen Nissan gülümseme hattı maalesef yeterli bilgi ve ilgiye sahip değildir. Nissan dizel motorlu aracımda partikül filtre sorunu olmasına rağmen herhangi bir çözüm üretmeyen genel merkezden şikayetçiyim.

Murat 1.576 Okunma

Cevaplar

  • Murat12 Mayıs 2016

    İlgilenMEdiğiniz için teşekkür ederim!

  • Nissan Temsilcisi12 Mayıs 2016

    Sayın Çinici, Aracınızda çevreye zararlı egzoz gazların salınımını engellemek amacıyla katalitik konvektör ve dizel partikül filtresi (DPF) adı verilen sistemler kullanılmıştır. DPF sistemi egzoz gazındaki yanmamış yakıt zerreciklerini tutarak karbonu ve kurumu yok eder. Sık yapılan kısa yolculuklar ya da dur/kalkların yoğun olduğu sürüşler veya kötü yakıt kullanımı ile filtrede doluluk oluşabilir. DPF belli bir doluluğa ulaştığında motor kontrol ünitesi çeşitli sistemleri devreye sokarak filtrede biriken zerrecikleri tekrar yakma suretiyle rejenerasyon adını verdiğimiz yeniden kullanım işlemini gerçekleştirir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için kullanıcı el kitabında da sürücüleri bilgilendirmek için açıklanmış olan şartların oluşması gerekmektedir. Eğer bu şartlar oluşturulamazsa DPF rejenerasyonu gerçekleşemeyeceğinden motor ikaz lambası yanar ve rejenerasyon işleminin yetkili servislerde yapılması gerekir. Nissan yetkili servislerinde özel ekipmanlar ile gerçekleştirilen servis rejenerasyonu işleminden sonra aracın motor yağı ve yağ filitresinin de değiştirilmesi gerekmektedir. Motor arıza sisteminin yaptığı uyarıya tepkisiz kalınması ve/veya motorin standartlarına uygun olmayan yakıt kullanılması ile filtre sistemi kullanılmaz hale gelebilir. DPF’nin yüksek doluluk oranına gelerek kullanılmaz hale gelmesi ve uygulanan rejenarasyon işlemleri sonrasında ortaya çıkan maliyetler garanti kapsamında değerlendirilmez. Aracınızın dpf temizliği yetkili bayimiz tarafından gerçekleştirilerek size teslim edilmiştir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv AŞ.

  • Nissan Temsilcisi11 Mayıs 2016

    Sayın Çinici, Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön