25 Kasım 2013

Nissan Micra Aracımın Fren Ana Merkezi Arızalı!

Aralık 2012'de Nissan Micra model sıfır araç aldık. Evime fren ana merkezinin doğuştan arızalı olduğuna ve servise getirin değiştirelim diye bir mektup ulaştı. Aracı kullanırken frene basmama rağmen çok geç durduğu birkaç kaza durumu yaşamıştık. İlk defa Nissan marka araç kullandığım için araca alışamadığımı düşünmüştüm. 1 yıl can güvenliğimiz tehlikede bir aracı kullandığımızı anladık.

Nissan çağrı merkezine sözlü ve internet sitesinde yazılı olarak ve üst düzey yöneticilerine bu araca güvenim kalmadığı, hukuki haklarım gereği yenisi ile değiştirilmesini talep ettim. Herhangi bir olumlu yanıt dönmediler. Aracı satan kadar iyi, müşteri yasal hakkını talep edince kabul etme.

Bülent 1.371 Okunma

Cevaplar

 • Bülent 20 Ocak 2014

  Nissan firması tarafından tarafıma ürün iyileştirme ve yapılacaklar hakkında sözlü bilgi verilmemiştir. Ne yazık bu konuda doğru bilgi verilmemektedir. Ayrıca Nissan servisinde aracımı yapılan bakım sonrasında ne yazık Nissan Gülan'ın teknisyenleri tarafımdan aracım bozulmuş ve 3 kez ESP hatası verip servise götürmem gerekmiştir. Bunuda ayrıca bir şikayet olarak ileteceğim.Bu olanlardan sonra aracı satma kararı aldım. Bir daha Nissan'dan araba almayı düşünmüyorum. Şikayetvar okuyucularının bu şikayeti ve yazacağım diğer şikayetimi okuyup karar vermelerinde fayda var.

 • Nissan Temsilcisi13 Ocak 2014

  Sayın Şikayet.Var.Com Yetkilileri, Müşterimize ürün iyileştirme kampanyamız ve yapılacaklar hakkında sözlü bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş CRM Bölümü

 • Bülent 10 Aralık 2013

  Aşağıdaki linkte Micra araçlarda fren ana merkezinde sorunlu üretildiği ile ilgili bir makale yer alıyor. Micra Hindistanda üretiliyor, aşağıdaki linkte hindistan haber sitesinde yer alıyor. http://www.ibtimes.co.in/articles/471284/20130526/nissan-micra-sunny-india-recall-faulty-braking.htm

 • Bülent 29 Kasım 2013

  Tüketici Yasasında yenisi ile değiştirilmesi talebim var ve bu hakkıma dayanarak yenisi ile değiştirilmesini talep ediyorum, buna rağmen Nissan gibi bir firma bu hakkımı mı görmemezlikten gelmeye çalışıyor. Merak ediyorum bu yasa Avrupa veya Amerika gibi bir ülkede olsa yine bize davrandıkları gibi davranabilirlermiydi. Talebim yerine gelmezse , arabanın gizli ayıbından kaynaklı olabilecek her türlü zararın sorumlusu Nissan firmasıdır. Bu ağır sorumluluğun bedelininde değişimden daha pahalı olacağının bilinmesi lazım.Eminim bu şikayetime cevap bile yazılmayacak. Bu yorumları okuyan müşterilerin takdirine bırakıyorum. Bu markayı seçerken bu yorumların yol gösterici olacağını düşünüyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön