06 Haziran 2016

Nissan Micra 2012,Otomatik Şanzıman Sorunu.

2012 Nissan Micra aracımda 2015 yazından itibaren kronik bir sarı ikaz lambası sorunu var. Bursa sertepe yazılım güncellemesi yaptı ama sorun 1 ay sonra tekrarladı. İzmit Yılmaz Plaza oksitlenme olduğunu söyleyerek temizlik yaptı ama sorun 2-3 ay sonra tekrarladı En son 2016 Mart ayında, İzmit Yılmaz Plaza'da 30000 bakımından sonra şanzıman değişmesi gerektiğini söylediler. Olası masrafın 30000 TL olacağını belirttiler. İyi niyet talebinden olumsuz yanıt geldi. Tarafıma detaylı açıklama yapılmadı ve 4 gündür de bekliyorum. Japonya' ya kendi durumumu ve bu markanın Türkiye'deki durumunu açıklayan bir mektup yazdım. Cevabını bekliyorum. En yakın zamanda da yasal süreci başlatacağım. Aynı sorunu yaşayanlarla iletişime geçmek istiyorum: ******@gmail.com lütfen mücadelemizi birlikte yürütelim.

Umut 5.461 Okunma

Cevaplar

 • Umut12 Haziran 2016

  Aynı sorunu yaşayıp bu şikayeti inceleyen arkadaşların duyarsızlığından dolayı teşekkür ediyorum. Maalesef yasal olarak bir yere varmaktansa teklifi kabul etmek durumunda kaldığımı üzülerek belirtiyorum ve tekrardan "Burası Türkiye" diyorum. Bizler eşek oldukça daha çok semer vuracaklardır bize. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da mesajım: "Sizlere kronik arızalarınızla mutluluklar diliyorum! Bugün 4000 TL'derler, yarın daha da fazla. " Ama yine Japonya'ya yazdığım mektubumla ilgili gelişmeleri de (tabi olursa) buraya ekleyeceğim.

 • Umut07 Haziran 2016

  Şikayet sahibi olan ben, umut kaya, Sakarya Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde Öğretim Elemanı olarak çalışmaktayım. 6 Haziran 2016' da nıssan Müşteri Hizmetlerinden Nihan Hanım ile yaptığım görüşme sonucu KDV dahil 4000 TL'ye sorunumun çözülebileceği tarafıma iletildi. Amerika'da cvt garantisinin 5 yıldan 10 yıla uzatılmış olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Fakat sanırım "Burası Türkiye" dedikleri bu olsa gerek. Teklife olumlu cevap vermeyi düşünmüyorum. Aynı sorunu yaşayanlarla iletişime geçmeye çalışıyorum. Bu tamamen haksızlıktır ve bu kusurlu ürünü değiştirmek tamamen firmanın yükümlülüğüdür. nıssan bu sorunu üstlenip çözene kadar yasal olarak da mücadeleme devam edeceğim.

 • Nissan Temsilcisi06 Haziran 2016

  Sayın K. , Aracınız 2 yıl yasal garanti süresi ve +1 yıl Nissan kalite güvence sistemi dışındadır. Bu nedenle belirtilen arıza için garanti dahilinde bir işlem yapılamayacağını tarafınıza bildirmek isteriz. Müşteri memnuniyeti adına katılım bilgisi sizlerle paylaşılmıştır. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş.

 • Nissan Temsilcisi06 Haziran 2016

  Sayın K., Başvurunuz ile ilgili konu araştırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Nissan Otomotiv A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön