Nissan Kendi Servisinin Çarptığı Araç İçin Müşterisine Sahip Çıkmadı!

Yusuf Ö. |

03.10.2015 Cumartesi günü servis işlemi için verdiğim 2014 1.2 Gashqai Tekna Skypack aracımı Nissan servisi kaza yaparak maddi hasar oluşturdu, kazadır deyip anlaşmaya çalıştım, kendilerinden aracımın kazasız halinin piyasa fiyatı ile sıfırının aradaki fark ne ise ödeyip sıfır araç verin dedim, onlar ise 20bin TL fark verirsem yenisi ile değiştirebileceklerini söylediler, hem çarpıp hem de kar edecekler!

Konuyu Nissan merkeze ilettiğimde de benzer bir üslup ile konunun kendileri ile ilgili olmadığını, oluşan değer kaybı ile ilgili bayiye bir şey diyemeyeceklerini söylediler, başının çaresine bak demeye getirdiler.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Yusuf Ö.
  09 Ekim
  16:59

  Ok, bayinin teklifini kendilerine yapayım, kabul ederler ise anlaşmaya hazırım,
  kapılarının önünde benim aracın aynısı test araçları mevcut, bende aynı hasarı o araca yapayım 1000 TL kendilerine vereceğim ve bu konuyu kapatacağım.
  Nissan genel müdürlüğüne de müşterilerine verdiği bu ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimi ileteceğim

  Özür dilemekle sorun giderilmiyor, çözüm sunmanız lazım büyük marka olmanın kuralı budur.

 • 09 Ekim
  16:26

  Sayın Özbilgin,

  Öncelikle yaşanan bu durum nedeniyle üzüntümüzü belirtmek isteriz. Yetkili servisimiz yaşamış olduğunuz bu problem ile ilgili olarak sizlere mağduriyetinizi gidermek amacıyla bilgilendirme yapmıştır ancak sizler tarafından kabul edilmemiştir.

  Şu an alabileceğimiz başka bir aksiyon bulunmamaktadır.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv A.Ş.

 • Yusuf Ö.
  09 Ekim
  11:15

  Ben aracımı Nissan markası altındaki, Nissan tarafından yetkilendirilmiş lokasyona, Nissan servis formu imzalayarak, Nissan kıyafetli personele teslim ettim
  Nissan aracımı kullanırken garanti süresi içerisinde veya 10 yıl parça temini süresi içerisinde hersorunumda kendisi benim muhattabımdır banane deme lüksü yoktur.

  Marka ürününü arkasında durmalı ve konuyu çözme basiretini gösterebilmelidir ama tabi Türkiye şartlarında markalarda ortama uyum sağlayıp, ben sattığıma bakarım sevdasıyla ve yasal sürecinde uzamasını lehlerine kullanarak müşterisine çok rahat "banane" diyebilmekte.

 • 09 Ekim
  10:39

  Sayın Özbilgin,

  Başvurunuz için teşekkür ederiz konuyu incelenip en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır

  saygılarımızla

  Nissan Otomotiv A.Ş