15 Nisan 2014

Nissan Güncel Olmayan Haritayı Navigasyon Diye Takıp Güncelleme Parası İstiyor.

2010 yılı ağustos ayında Nissan Qashqai marka araç aldım Nissan Baykoçlar'dan. Araç navigasyonlu diye satıldı bana. Ancak üzerinde haritayı içeren kart olmadan teslim edildi kartlar daha sonra gelecek diye. Yaklaşık bir yıl sonra kartlarınız geldi diye söylendi. Serviste kart takıldı ancak harita galiba 10 yıl öncesine aitti.

Ankara'nın göbeğindeki sokaklar dahi yanlış isimlerle çıktı sürekli karşımıza. Çoğu illerin ilçeleri dahi haritada yok, köylerden geçtim ilçeler yok. En az 7-8 defa aradım bu konuyla ilgili Nissan'ı. Her seferinde güncel kartlar gelecek ve dağıtımı yapılacak dendi. Böylece 2014 Nisan ayını buldurdular bana. Tekrar aradığımda ise kartlar geldi ancak 350,00 TL bedeli var.

Levent 1.229 Okunma

Cevaplar

  • Levent 02 Mayıs 2014

    Mesele taahhütte bulunulması meselesi değildir. İlk aşamada verilen kartın güncel olmaması meselesidir. Sizin de bu konuyu anlayışla karşılayacağınızı umarım. Araçlarda navigasyon var diye lanse edip güncel olmayan haritaların araç üzerinde verilmesi ve sonrasında ilave bedel talep edilmesi ticari etik açısından sakıncalı durumdur. Halk arasındaki adı da daha aşağılayıcı olacaktır. Firma politikası bu yönde ise tüketici açısından sakıncalı olacaktır.

  • Nissan Temsilcisi02 Mayıs 2014

    Sayın ŞikayetVar. Com Yetkilikleri, Bildiğiniz gibi, aracınızın navigasyon sisteminde online güncelleme, adres ekleme v.b seçenekler mevcut olmayıp, haritanın güncellenmesi ancak aracınızdaki SD kartın değişimi ile mümkün olmaktadır. Navigasyon yazılımının temini sürecinde bazı gecikmeler yaşanmış ve müşterilerimize bu süreçte yeni sd kartın ücretsiz olacağına dair bir taahhütte bulunulmamıştır. Nitekim bu konu, temin sürecindeki gecikmeler de gözetilerek bir kâr amacı gözetilmeksizin ele alınmıştır. Bayimizden aldığınız bilgi doğrudur. Konuyu anlayışla karşılayacağınızı umar esenlikler dileriz. Saygılarımıla, Nissan Otomotiv A.Ş CVC Bölümü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön