26 Aralık 2013

Nissan Garantili Aracımdan Ücret İstiyor!

2011 Model Nissan Navara aracımın garanti süresi dolmaması ve 100.000 km olmamasına rağmen alt takımdan gelen seslerden dolayı rotil başlarının değişiminin gerektiğini ancak arızanın yol şartlarından dolayı olduğu için garantiden yapılamayacağını söylüyorlar.

Arabayı yolda kullanmayıp nerede kullanacağım acaba? Yada arabanın garantiden çıkmaması için hiç kullanmamam mı gerekiyor, hiç kullanmamış olsam siz bu seferde araç hiç kullanılmadığı için bozulmuş derdiniz.

Nurettin 925 Okunma

Cevaplar

  • Nissan Temsilcisi13 Ocak 2014

    Sayın ŞikayetVar.Com Yetkilileri, Yeni araçlarımız Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği 2 yıl 100.000 (hangisi önce gelirse) kilometre ile garanti kapsamındadır. Ayrıca Nissan Otomotiv A.Ş, müşteri memnuniyeti prensibi çerçevesinde, kanuni garanti süresine ilaveden sunduğu bir hizmet olarak bu garantiyi 3 yıl/100.000 km (hangisi önce gelirse) şeklinde uygulamaktadır. Markamızın birçok otomobil markası arasında seçilme nedenlerinden biri de, yasal yükümlülüğün haricinde verilen ek garantidir. Mevcut garanti uygulamamız oluşabilecek ürün ve işçilik problemlerinin ücretsiz karşılanması için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Garanti El Kitabınızın 7. sayfasında “Garanti Kapsamı Dışında Kalanlar” bölümünde de belirtildiği gibi, aracın çukur ve tümsekli tip kötü yol şartlarında kullanılmasına bağlı olarak jant, tekerlek, direksiyon ve süspansiyon sistemine bağlı parçalarda oluşabilecek arıza ve hasarlar garanti kapsamında değerlendirilememektedir. Yukarıda belirtitğimiz sebeplerle ücretsiz işlem yapılamadığını bildirir, bilginizi rica ederiz. Saygılarımızla, NISSAN OTOMOTİV A.Ş CRM BÖLÜMÜ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön