Nissan Garanti Kapsamı Yetersizliği!

Cemal T. |

2012 model qashqai Visa modeli arabamı Adana okar bayisinde 2013 yılı kasım ayında yol yardımı arabası iken 3800 km aldım ve araba Ekim 2013 yılında faturası kesilmiştir. Yani daha Ekim 2016 kadar garantisi var çünkü arabam km'de 36.000 de iki gündür ilk kalkışta yani birinci viteste kalkarken titriyor. 07.12.2015 günü Adana Okar servisine gittim. Test sürüşünden sonra ustaya volanta ya da debriyaj baskı balata da sorun var denildi. Fiyatı sordum volan arızası işçilikle beraber yaklaşık olarak 5500-6000 TL civarında denildi. Ve garanti dışı. Şimdi anlamadığım olay şu neye garanti veriyorlar ki neredeyse her şeye kullanıcı hatası deniliyor.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Cemal T.
  08 Aralık
  10:40

  Kullanıma bağlı kastınızı anlamıyorum. O zaman her garanti içindeki her parçayı kullanıma bağlı olarak garanti kapsamı dışına alabilirsiniz. Anlamadığım bir şeyde de motorun içinde ki parçanın arızalanması nasıl kullanıma bağlı hata olabilir. Ya da pardon aracınızı kullanmasak hiç arıza yapmaz değil mi?

 • 07 Aralık
  17:43

  Sayın Temel,

  Aracınızın garanti süreci devam etse dahi kullanıma bağlı olarak meydana gelen bir durum tespit edildiğinde işlem garanti kapsamında gerçekleştirilmemektedir.Aracınız için kullanıma bağlı olarak değişmesi gereken parçaları garanti kapsamında değiştiremeyceğimizi belirtmek isteriz.

  Saygılarımızla,

  Nissan Otomotiv A.Ş.

 • 07 Aralık
  14:43

  Sayın Temel,

  Başvurunuz için teşekkür ederiz en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir

  Saygılarımızla

  Nissan Otomotiv A.Ş.