08 Ağustos 2014

Nissan Bayisi Satmadığı Araç İçin Aldığı Parayı İade Etmiyor!

11.07.2014 tarihinde Konya'daki Nissan bayisi olan Atsanlar isimli firmaya , gelen araçları arasında olan benim için özel getirtilmeyen bir Nissan X-Trail model araç için , talep ettikleri ücreti toparlayabildiğim takdirde almak istediğimi belirterek, 2000 TL banka yoluyla kapora gönderdim. Fakat bu bayinin tutumu ve talep ettikleri ücretin diğer bayilerden yüksek olması ayrıca talep ettikleri tutarı denkleştiremediğimden dolayı , bayiden indirim istedim. Kesin bir şeklide indirim yapamacaklarını söylemeleri üzerine araç alımından vazgeçmek sorunda kaldım. Bunun üzerine kaporanın iadesini istedim. Fakat bayi iade etmeyeceğini söylüyor. Gönderdiğim paranın iadesini istiyorum.

Ahmet 3.958 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet 01 Ekim 2014

    Kurumsal tüm markalarda (Volkswagen, BMW, Mercedes ..) kapora iade ediliyor. Sadece Nissan da iade edilmiyor. Bu da markanıza güven duyulmamasını sağlıyor. Mahkeme yoluyla almak için uğraşacağımı buradan bildirmek isterim. Sizin anladığınız dil bunlar çünkü.

  • Nissan Temsilcisi01 Ekim 2014

    Sayın ŞikayetVar. Com Yetkilileri, Bayilerin kapora iade etme zorunlulukları olmamakla birlikte iade konusu bayi tarafından değerlendirilmektedir. Bilginize sunarız. Saygılarımla, Nissan Otomıotiv A.Ş CRM BÖLÜMÜ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön