01 Mart 2013

Nissan Aracımın Arka Kapak Kilidi Kırıldı!

Aracım 2011 Nissan Qashqai garanti kapsamında, sabah uzaktan kumanda ile açılmadı, bende anahtar ile kapıyı açtım, araç çalışmadı, yol yardımını aradım, çekici gönderdiler. Çekici geldi, arka bagajda çeki demiri olduğunu almamı söyledi, arka bagaj kapağını açmak istediğimde elektirik aksamı çalışmadığı için kapak açılmadı. Anahtar ile açmak istedim anahtar kilidi yoktu. Tekrar denedim belki sıkışmıştır diye, fakat kilit komple elimde kaldı, tırnaklarından kırıldı. 50. 000 liralık araç aldım bu kadar basit bir pilastik parçası ile tutturulmuş. Çorlu ATM Nissan servis 400 lira ücret çıkardı. Ücreti ödeyeceğim fakat zararımın geri ödenmesini istiyorum. Gereğini yapmazsanız tüketici mahkemesine verecem.

Güray 1.212 Okunma

Cevaplar

  • Güray 12 Nisan 2013

    SAYIN CRM bolümü.yazıyı yazan muhterem arkadaşım.aracın aküsünün bitmesi benim suçum mu.garanti kapsamında akünün arıza yapması.aracın kapılarının açılmamasına sebep oldu.arka bakaj kapagına anahtar ile açma aparatı konulmamış.ben de normal kapılar açılmıştır diye elimle bir kere yokladım ve bagaj açma butonu elimde kaldı,evet tırnaklarından kırılmış.dandik, bir liralık tırnak yaparsanız kırılır tabi.ben iki elimle kırmak için caba harcamadımki. 50.000 liralık araç 1 liralık kapı aparatı takmışınız.aracın aküsü arıza çıkaröasaydı..böyle bir sorun ile karşılaşmaycaktım.aracın aküsünün arızasından dolayı .bu olay vukuu buldu..yani benim suçum yok..evet kasko karşılaycaktı zararımı..ama servis çorluda ben edirnede oturuyorum.aracı çorluya çekici ile gönderdim.tekrar tutanak tutmak için çorluya gitmem gerektiğini söylediler.aracı alıcam edirneye dönecem.parça yok bir hafta sigorta şirketi ile yazışmalar sürecek.parça gelecek çorluya,tekrar parçayı taktırmak için çorluya gidecem. gitgel 500 km yol yapacam. 400 liralık benzin yakıcam.bende parayı verdim ve yaptırdım.nissan nın bu tutumundan dolayı,,memnun kalmadım ve servisi kendi şehrinde olmayan araba almamanızı tavsiye ederim.kesinlikle bir daha nissan araca binmem.burada problem 400 lira değil..yaklaşım ve tutum önemli..ben hakkımı helal etmiyorum nissan çalışanlarına..(saygılar sunarım..şikayet var site yöneticilerine ve okuyan arkadaşlara)

  • Nissan Temsilcisi06 Mart 2013

    Sayın Şikayetvar.com Yetkilileri, Yetkili servisimiz ile yapılan görüşmemizde, aracın 27.02.2013 de yol yardım çekicisi ile servise "araç çalışmıyor" başvurusu ile geldiği ve akünün şarj edilmesinin ardından aracın müşterimize teslim edildiği öğrenilmiştir. Aracın bagaj butonunun ayakları kırık olduğundan kasko kapsamında işlem yapılabileceği müşteriye bildirilmiştir. Ancak sürecin uzamasını istemeyen müşterimiz ödemeyi kendisi yapmıştır ve araç 01.03.2013 'te teslim edilmiştir. Kırılan malzemeler Garanti kapsamında değerlendirilememektedir. Saygılarımızla, CRM Bölümü NISSAN OTOMOTİV A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön