28 Haziran 2017
Yorum Yap
#8691807

Nilüfer Turizm İle Yaptığım Seyahate İlişkin İlginç Notlar!

Ankara-Edirne arasında seyahat etmek üzere, 23 Haziran 2017 Cuma günü normal hareket saati 22.00 olan Nilüfer Turizm'e ait otobüsten, 19 numaralı koltuk için bilet aldım. 22 ** plakalı otobüsün yerleşim planının sistemde olmaması gerekçesi ile AŞTİ'de bazı yolcular aldıkları biletlere rağmen sorun yaşadı. Buna bağlı olarak normal hareket saati 22.00 olan otobüs 22.10’da hareket etti. Yani 10 dakika gecikme oldu.


Hareket ettikten 3 dakika sonra 1 numaralı koltukta seyahat eden bayanın gecikmesi nedeniyle, 10 dakika bayanın gelmesi beklendi. Durumla ilgili rahatsızlığımı şoför ve servis görevlisine bildirdiğimde "İstediğin yere şikayet et" şeklinde, sert bir üslup ile kaba ve tehditkar bir cevap aldım.


Ankara Eryaman'da ikamet etmekteyim. Eryaman-AŞTİ arası yolculuk süresi metro ve Ankaray ile 1 saat 15 dakikadır. Ben 2 saat önce yola çıktım. Anılan yolcu da her türlü aksaklığı göz önünde bulundurarak normal yolculuk süresinden daha erken çıkmalıydı. Servis görevlisi otobüsteki diğer yolculardan özür dilemek yerine, geciken yolcuyu savundu. Otobüsteki diğer yolcuları bekletmeye kimsenin hakkı yoktur. Gecikmeden dolayı kimseden hakkını helal etmesi talebinde bulunulmamıştır. Hakkım bakidir.


Saat 00.40'da Bolu Bozbey Dinlenme Tesisine ulaşıldı. 30 dakika sonra hareket edeceğimiz söylendi. Otobüs 01.18'de hareket etti. Yani 8 dakika gecikme oldu. Tesis çok kötüydü. Bir şeyler satmak için çığırtkanlar gecenin o saatinde avazı çıktığı kadar bağırıyordu. Uykumu açmak isteseydim elimi-yüzümü yıkardım. Tesiste WC ücretliydi. Başka firmaların kullandığı tesislerin hiç birinde WC ücretli değildi. Burada önemli olan ödenen miktar değil, dinlenme tesisinde WC'nin ücretli olmasıdır.


Oysa ki hareket ettikten kısa bir süre sonra yakıt almak için Park Shop Dinlenme Tesisine girildi. Bu tesis oldukça kalitelidir. Mola için bu tesis tercih edilebirlirdi.


Saat 03.05'de Gebze Terminaline 1 yolcu indirmek için girildi. Köy minibüsü ile mi yolculuk yapıyoruz anlayamadım.


Saat 03.45'de Dudullu Terminaline ulaşana kadar otobana girilmedi.


Saat 03.55'de çağrı butonuna bastım. Çağrı butonu aktif değildi. İkaz lambası yanmıyordu. Servis görevlisi 5 dakika içinde geldi. Çağrım için mi, yoksa başka bir şey için mi geldi emin değilim.


AŞTİ'de yaşanan yerleşim sorununun benzeri İstanbul Esenler Otogarında yaşandı. Saat 04.20’de İstanbul Esenler Otogarına ulaştık. 30 dakika sonra hareket edeceğimiz söylendi. Otobüs 05.02'de hareket etti. Yani 12 dakika gecikme oldu. Seyahatimiz boyunca 40 dakikalık gecikme oldu. Ancak Edirne Otogarına 07.20’de ulaştık. Bunun anlamı şudur; Aradaki farkı kapatmak için hız limitlerine uyulmamıştır. Orta kapı geçiş noktasına yakın bir yerde, koridorda bardak suların kutusu koridorun yarısını kaplıyordu.


Servis görevlisine bildirmeme rağmen 2 arka koltukta oturan ve ayakkabısını çıkaran bayan ikaz edilmedi. Gerekçe olarak bayanın ayağının rahatsız olduğu öne sürüldü. Benim de ayaklarımda sorun var. Edirne'ye ulaşana kadar ayaklarım şişti. Neredeyse ayakkabıya sığmaz oldu. Ben de mi ayakkabımı çıkarayım? Bu durumda diğer yolcular rahatsız olmaz mı? Ayrıca aynı şeyi yapmam durumunda defalarca ikaz edilmez miyim?


Ayrıca otobüs koltuklarının arkasında yer alan TV'lerde firmanızın logosu/görüntüsü veya boş olması gerekirken, "Volkan Metro Turizm"in görüntüleri vardı. Bu da atlanmış bir detaydır.


Sonuçta ücretsiz seyahat etmiyoruz. Zorunlu olmadığım sürece Nilüfer Turizm'e ait otobüsler ile seyahat etmeyeceğim. Biletlerimi Ankara'dan temin ettiğim için maalesef dönüş biletimi de Nilüfer Turizm'den almış bulunmaktayım.

Aşkın 3.739 Okunma

Cevaplar

  • Aşkın'ın Teşekkür Mesajı01 Temmuz 2017

    Teşekkür ederim

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler