05 Şubat
#11541671

Nilüfer Turizm Araç Çok Bakımsızdı!

01.02.2019 saat 12:00’de İzmir’den Ankara’ya hareket eden otobüs yarım saat geç kalktı. Otobüse bindiğimde oturduğum koltuğun kolçağı kırılmış ve kenarları kir içindeydi. Üst havalandırma bölümleri sökülmüş ve önümüzdeki TV bile çalışmıyordu.


Afyon Cumhuriyet tesislerinden sonra su akıtıyor diye 1 saatten fazla yolda usta bekledik. Toplamda 4 saate yakın bir zaman yolda bekledik. Saat 21:00 gibi yola çıktık ama bu sefer de kalorifer çalışmıyor diye sürekli durmaya başladılar. Kaloriferler yanmadığı için de yaklaşık 1-1,5 saat otobüsün içinde soğukta gittik.


Saat 20:30'da varacakken 00:20 gibi Ankara AŞTİ'deydik. Yolculardan biri bu kadar zaman beklettiniz, yeni bir otobüs bile gönderemedeniz, en azından otobüsteki yolcuları gidecekleri yere kadar servis ayarlayın dediler. Şoförler pek fazla aldırış etmedi, muavin ise yardım etmek adına AŞTİ şubenin numarası verip konuşmamızı sağladı ama AŞTİ'nin kendi servisleri var onlarla gidersiniz diye cevap verdi. 4 saat önce inmiş olsaydık bir şekilde giderdik ama Nilüfer Turizm firmasının verdiği akıl ile nasıl bir işletme olduğunu göstermiş oldular.


Şoförlerden biri o kadar rahattı ki, daha AŞTİ'ye varmadan beni yol üstünde bırakın diye muavine söylüyordu. Bu kadar da sorumsuzca davrandılar.


o otobüs tekrar başka bir yere sefer yapacaktı bizden sonra. Bu duruma nasıl izin veriyorlar. Bu nasıl bir işletme! Şunu anlamıyorum firma olarak yola çıkmadan önce kontrol ve bakım neden yapılmıyor? Sorumsuzluktan başka bir şey değil.


Plaka numarasının sonunu pek hatırlayamadım ama 16 kn ** gibi bir numaraydı.

Tayfun Tayfun 1.319 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler