28 Ekim 2016 #6793309

Nike Kaz Tüyü Mont Aşırı Tüy Döküyor

İzmir'de bulunan Nike mağazasından Nike 550 ceket aldım. 1 haftalık seyahatime sadece bu ceketi götürdüm. Bugüne kadar bir seyahat öncesi basıma gelen en talihsiz olayda bu oldu. Kaz tüyü olan ceketin her yerinden (içi ve dışı olmak üzere) sürekli olarak tüyler çıkıyordu. Bu durum hem çok can sıkıcı, hem de rahatsız ediciydi. Sürekli olarak ceketten çıkan tüyleri temizlemek durumunda kaldım.


Yetkili kişi ise bana sürekli olarak bu kaz tüyü ceketlerde bu normal diyor. Sanki daha önce hiç böyle ceket kullanmadık. Merak ettiğim konu ise, benzer olay ABD ve Almanya'da da başıma geldiğinde 15 dk da çözülüyorken, Türkiye' de bu durumun yaşanması Nike Türkiye çalışanlarının eğitimsizliği mi, yoksa firmanın Türkiye pazarını 3. dünya ülkesi statüsünde değerlendirmesi midir? Firmadan bu soruna acil bir çözüm bulmasını bekliyorum. Montu giydikten sonra siyah kazağımın halini ekte görebilirsiniz.

Yucel 802 Okunma

Cevaplar

  • Yucel14 Şubat 2017

    Arkadaşlar, yaklaşık 6 haftalık bir bekleme sürecinden sonra Tüketici Hakem Heyetinden olumlu cevap geldi. Mağazaya gittiğimde lehime sonuclanan karar tutanagı ile ceketi iade edip paramı geri aldım.

  • Yucel20 Kasım 2016

    Nike bana az önce iade talebimin red edildiğini bildirdi. Her tarafından tüyler çıkan bir ceketi geri almamak için resmen takla atıyorlar. Ben bu ceketi zaten gözden çıkardım, o yüzden bir sonraki aşama Tüketici Mahkemesi. Bu firma ile sorun yaşayan arkadaşlar bu şikayeti takip etsin. Gelişmeleri yazacağım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön