26 Ekim 2015

Nike Hatalı Ürün & İlgisizlik!

5 Mayıs'ta anneme anneler günü için spor ayakkabı aldım. 7 sefer giydiği ayakkabılarında süngerde ve tel bölgede aşınma yırtılma olduğunu söyledi. 11 Eylül'de aldığım yere götürdüm, durumu anlattım. Ürünü İst'a yolladılar. 30 Eylül'de aradılar, üründe materyal kaynaklı bir kusur tespit edilemediğini, ayakkabıyı gelip almamı söylediler.


Gittim, arkadaşlara mutlaka bir yanlışlık olduğunu ürünü tekrar göndermek ve yenilemek istediğimi söyledim, urun. Sportifin'e mail atmamı söylediler. Durumu onlara da mail attım, 8 gündür bir yanıt dahi verilmedi. Anneme çok mahcup oldum. Mağduriyetimizin bir an evvel giderilmesini, ürünün tekrar incelenmesini ve yenisi ile değiştirilmesini talep ediyorum.

Canan 419 Okunma

Cevaplar

 • Canan20 Mart 2016

  Arkadaşlar Tüketici Hakem Heyeti'ne yapmış olduğum başvurum sonuçlandı. Nike firmasının tarafıma ayakkabının bedelini iadesine karar verdi. Karara esas şu maddeyi hatırlatmakta fayda görüyorum zira benzer sıkıntıları yaşayan arkadaşlar ilgili firmanın sorumluluklarını yerine getirmediğini daha net görmüş olurlar. 6502 sayılı t. k. h. K madde 10: Teslim tarihinden itibaren 6 ay içinde ortaya çıkan ayıpların teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

 • Canan08 Kasım 2015

  13 gündür cevap gelmediği için mesajımı yineliyorum. Sayın yetkili, yapılan inceleme sonucu üretim/materyal kaynaklı bir kusurun tespit edilememesi bu ürünün bu hale kullanıcı hatası ile geldiğini kanıtlamaz. 1-) ayakkabının tekrar incelenmesi talebim neden geri çevrilmektedir? 2-) bu ürün 7 8 kez giyilerek 4 ayda bu hale nasıl gelmiştir? 3-) hediye diye anneme almış olduğum bu ürünün (kabul etmeseniz dahi) kusurlu olması bile inanın benim için sorun değil. Asıl sorun süreç boyunca ilgisiz ve sorumluluk bilincinden uzak tavrınızın bende yarattığı suçluluk hissi ve müsebbibi olduğunuz mağduriyet duygusu. Sağlıklı bir şekilde sorularıma bilgilendirme talep ediyorum.

 • Canan03 Kasım 2015

  1 haftadır cevap gelmediği için mesajımı yineliyorum. Sayın yetkili, yapılan inceleme sonucu üretim/materyal kaynaklı bir kusurun tespit edilememesi bu ürünün bu hale kullanıcı hatası ile geldiğini kanıtlamaz. 1-) ayakkabının tekrar incelenmesi talebim neden geri çevrilmektedir? 2-) bu ürün 7 8 kez giyilerek 4 ayda bu hale nasıl gelmiştir? 3-) hediye diye anneme almış olduğum bu ürünün (kabul etmeseniz dahi) kusurlu olması bile inanın benim için sorun değil. Asıl sorun süreç boyunca ilgisiz ve sorumluluk bilincinden uzak tavrınızın bende yarattığı suçluluk hissi ve müsebbibi olduğunuz mağduriyet duygusu. Sağlıklı bir şekilde sorularıma bilgilendirme talep ediyorum.

 • Canan27 Ekim 2015

  Sayın yetkili, yapılan inceleme sonucu üretim/materyal kaynaklı bir kusurun tespit edilememesi bu ürünün bu hale kullanıcı hatası ile geldiğini kanıtlamaz. Sorularım hakkında sağlıklı bir müşteri bilgilendirmesi talep ediyorum; 1-) ayakkabının tekrar incelenmesi talebim neden geri çevrilmektedir? 2-) bu ürün 7 8 kez giyilerek 4 ayda bu hale nasıl gelmiştir? 3-) hediye diye anneme almış olduğum bu ürünün (kabul etmeseniz dahi) kusurlu olması bile inanın benim için sorun değil. Asıl sorun süreç boyunca ilgisiz ve sorumluluk bilincinden uzak tavrınızın bende yarattığı suçluluk hissi ve müsebbibi olduğunuz mağduriyet duygusu. Sağlıklı bir şekilde sorularıma bilgilendirme talep ediyorm

 • Nike Temsilcisi27 Ekim 2015

  Sayın Tüketicimiz, Satın almış olduğunuz ürününüz, konusunda yetkili birimlerimizce incelenmiş olup üretim/materyal kaynaklı bir kusur tespit edilemediğinden talebinizle ilgili olarak olumlu dönüş yapılamadığını üzülerek bildirmek isteriz. Saygılarımızla Nike TÜRKİYE [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön