04 Mart 2014

Nike Marka Ayakkabımda Delinme Oldu.

Küçük oğluma 305 TL verip aldığım Nike Vomero ayakkabının üst tekstil kısmında henüz 1 aylık civarı kullanımda açılma-delinme oldu. Korayspora götürdüm onlar da Nike'a gönderdi. Nike ürünü inceleyerek değiştirme talebini reddetti.

Bir ayakkabı 305 TL'ye satılıp bir ayda deliniyorsa kullanıcıdan kaynaklı olsa bile bunun değiştirilmesi gerekir düşüncesindeyim.

Nike'ın bu olumsuz yaklaşımını anlamadım, özellikle küçük çocuklara pahalı Nike ürünleri alanların dikkat etmesini öneririm. Büyük oğluma Barçınspor İzmir'den 390 TL'ye aldığım Adidas EnergyBoostta da benzer sıkıntı olduğunda Adidas ikilemeden değiştirmişti. Yenisinde sıkıntı yok.

300-400 TL'ye satılan ürünlerin arkasında durulmalı.

Hüseyin 234 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin 20 Mart 2014

    20.03.2014 tarih ve 4468 no ile Tüketici Hakem Heyetine başvurdum, sonucu olumlu ya da olumsuz burada paylaşacağım.

  • Hüseyin 05 Mart 2014

    Zaten şikayetimde de Nike ın inceleyip kabul etmediğini belirtmiştim. Şikayetimde kullanıcı kaynaklı bir durum olsa bile -ki ben ürün kaynaklı olduğunu düşünüyorum- o kadar para verilip alınan ürünün çok kısa sürede delinmesinin kabul edilemez olduğunu ve arkasında durulması gerektiğini yazmıştım, bu ürün alınıp makasla kesilmiş değil, ya da özellikle taşa sürtülüp delinmiş değil. 8 yaşında çocuğun ayakkabı kullanım hatası ne demek oluyorsa 305 TLye satılan ayakkabının ona da dayanıklı olması gerekirdi! Ayrıca Nike ın görüşüne katılmıyorum, sorunun ayakkabıda aşınma direnci düşük malzeme kullanımından kaynaklandığını düşünüyorum. Çocuk ayakkabıyla futbol vs. oynamadı, zaten delik serçe parmağı tarafında. Tüketici Hakem Heyetinin kararı çıktığında onun sonucunu da burada paylaşacağım.

  • Nike Temsilcisi05 Mart 2014

    Sayın Tüketicimiz, Satın almış olduğunuz ürününüz, konusunda yetkili birimlerimizce incelenmiş olup üretim/materyal kaynaklı bir kusur tespit edilemediğinden talebinizle ilgili olarak olumlu dönüş yapılamadığını üzülerek bildirmek isteriz. Saygılarımızla Nike TÜRKİYE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön