Nike Kullanılmayan Ürün İadesi!

Nefel Acar Ç. |

Eşimin 23/02/2015 tarihinde hediye olarak almış olduğu spor ayakkabı ayağıma küçük olduğu için hiç kullanmadan 01/03/2015 tarihinde değişim için mağazaya götürdüm. İndirimli ürün olduğunu indirimin bittiğini aynı ayakkabıyı istiyorsanız fark ödemeniz gerekiyor dediler. Bizde o zaman ürünü iade etmek istediğimizi söyledik. Bunun kesinlikle mümkün olmadığını, kartla aldığımız için sadece aynı gün iadesini yapabileceğimiz söylediler. Mağaza yetkilisine bunun yasal olmadığını söyledigimiz halde umursamaz bir tavır takındı. Bu konuyla ilgili yasal hakkım neyse onu istiyorum. Nike merkeze'de bir türlü ulaşamıyorum

Etiketler :

Ürün İade / Değişim Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nefel Acar Ç.
  03 Mart
  13:06

  Yasal olarak 30 gün içinde kullanılmayan ürünü iade etme hakkımız yok mu Nike Türkiye. Bu yasa sizi kapsamıyor mu. Sizde farklı bir uygulamamı var. Saygılarımla... .

 • 03 Mart
  09:50

  Sayın Nefel Acar Çelik,

  Mağazalarımızda belli dönemlerde kampanyalar yapılmaktadır.Kampanya bitiminde ürünler normal satış fiyatından satılmaya devam eder.Bu konuyla ilgili mağazanın vermiş olduğu bilgi doğrudur. Ürünün iadesi ise, eğer ürün ayıplı (hasarlı) bir ürün değilse bizzat mağazadan satın alınan ürünlerle ilgili iade etme şansı bulunmamaktadır.Ürün bedeli kadar başka bir ürünle değişim işlemi yapılabilmektedir.

  Saygılarımızla
  NIKE TÜRKİYE