Nike Garanti Kapsamında Değişim Yapmıyor.

Ali Rıza O. |

20.04.2013 tarihinde Mersin Forum Nike mağazasından aldığım yağmura ve hava şartlarına dayanıklı diye satılan Airmax ayakkabı& 554886-001 10 no'lu ürün sol ayak tabanından hava kaçırdığı için 03.02.2014 tarihinde mağazaya iade talebi ile götürdüm. Bir hafta sonra bana "özensiz ve düzensiz kullanımdan kaynaklanan deforme" gerekçesi ile iade edildi.

Bu ayakkabılar yukarıda da belirttiğim gibi yağmura ve hava şartlarına dayanıklı diye satılıyor ve hatta ağır spor müsabakalarında kullanılabiliyor. Sadece yürüyüş amacıyla kullandığım ayakkabının nasıl "özensiz ve düzensiz kullanımdan kaynaklanan deforme" olduğunu anlayamadım. Firmanın garanti kapsamında değişim yapmasını talep ediyorum.

Etiketler :

Spor Ayakkabı Ürün İade / Değişim Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali Rıza O.
  16 Şubat
  13:30

  Ağır sporlar(futbol,basketbol) için yapılan ayakkabının sert kullanıldığı gerekçesi ile (ki 64 yaşındayım ve sadece yürüyüş için kullanıorum) reddedilmesi aklıma yatmadı

 • 14 Şubat
  12:21

  Sayın Tüketicimiz,

  Satın almış olduğunuz ürününüz, konusunda yetkili birimlerimizce incelenmiş olup üretim/materyal kaynaklı bir kusur tespit edilemediğinden talebinizle ilgili olarak olumlu dönüş yapılamadığını üzülerek bildirmek isteriz.

  Saygılarımızla
  Nike TÜRKİYE