Next&Nextstar ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Next&Nextstar 2071 Kilitlenme Sorunu

9.026
Serdar
Serdar 15 Aralık 2022 16:00

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru üçüncü bir uydu alıcı satın aldım. Diğerleri Next olduğu için yine Next tercih ettim ve x265 de oynatabildiğinden Next 2071 modelini tercih ettim fakat kurulumunu yapıp kullanıp kapattıktan sonra ertesi gün açınca açılmadı. Kumandadan zannedip 64 modelinin kumandası ile denedim yine açılmadı. Fişten çekip tekrar takınca çalıştı. İnternette araştırdım, adaptörü 1A yerine (kendi adaptörü 1A) 2A kullanın diye bir tavsiye gördüm ve yeni bir adaptör sipariş verdim böylece çözüm ararken ve adaptörü beklerken 2-2.5 hafta kadar bir süre geçti. Adaptörü de değiştirmeme rağmen kilitlenme sorunu düzelmedi. Cihaz güncelleme aldı, yazılımı da güncellendi ama yine bir şey değişmedi. Açıkça hatalı üretilmiş ürünün piyasada satıldığına kanaat getirdim.

Ürünü Teknosa ®'dan satın aldığım için iade talep ettim ama ürün açıldığı için iade kabul edilmedi doğal olarak. Bu konuda iletişime geçebileceğim bir yer de bulamadım bu nedenle Şikayetvar ® üzerinde yazma gereği hissettim. Piyasadan toplatılması gereken hatalı üretim cihaz oldukça yüksek meblağlara satılmaktadır. Çözüm teknik servise bırakın cevabı değil ya aynı ürünün hatasız olanının verilmesi ya da para iadesi yapılmasıdır. Zira Teknosa herhangi bir mağazamıza götürün teknik servis baksın cevabı verdi ama yine internette bu yöntemi izleyenlerin tatmin edici bir sonuç alamadığı cihazın hala kilitlendiği belirtilmiş.

Benzer Şikayetler

profile
615
2 hafta önce

Next&Nextstar Uydu Alıcısı Çalışmıyor

Yaklaşık 3 ay önce internetten next kanky HD uydu alıcısı aldım. Kısa bir süre sonra kanal değiştirmemeye başladı. Bir iki gün sonra tekrar çalışıyordu. Şu anda bir haftadır sadece tek bir kanalda duruyor ve değişmiyor. Burada bununla ilgili bir çok şikayet görünce hatalı üretim diye düşünüyorum ve...

profile
1.846
12 Nisan

Next&Nextstar 64 Uydu Alıcı

Next 64 internetten kanalları izlemek için almıştım. 1 haftadır güncelleme var diye yayınları izleyemedim. IPTV açılmıyor. Üyeliğimin bitmesine az bir zaman kalmıştı, devamlı donuyordu. Müşteriyi kaybettiler. Ücret karşılığı adam gibi hizmet verin ya da satmayın.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Tamer
Tamer
 

Ben de next 2071 aldım. Kendi kendine kapanıp açılıyor. Bazen kendini reset ediyor. İki defa servise gönderdim yeni yazılım yükleyip geri iade ettiler. Tekrar yaparsa çöpe atacağım.