05 Şubat 2014 #2277574

Nevresimdunyasi.com İade Parasından Kesilen Kargo Ücreti

Hiç bir alışveriş sitesinde böyle bir uygulama yok. Bir kere böyle bir kesinti yapma hakları yasal değil. Bana kalmış iadelerle ilgilenen yetkili E** bey diyor ki; siz üründe hiç bir defo arıza olmamasına rağmen ürünü beğenmediğiniz için iade ettiniz, biz burada zarara giriyoruz, o yüzden sizden iade ücretinden kargo ücretini kesiyoruz.


Böyle bir mantık var mı ya? Bir kere zaten benim tüketici olarak en doğal hakkım. Hiç bir sebep belirtmeden ürünü iade etmek gibi bir hakkım var. Nasıl böyle bir uygulama yapılabilir? Kesinlikle hiç kimseye tavsiye etmeyeceğim. Tamamen kendi çıkarlarını düşünen alıcıları mağdur eden ve kurumsallaşmamış bir e-ticaret sitesi.

Nilay 1.026 Okunma

Cevaplar

  • Nilay06 Şubat 2014

    mesafeli satış sözleşmesini bir kez daha avukatlarınızla inceleyip hukuka uygun şekilde düzenlemeniz gerekiyor. ben medya şirketinde çalışıyorum ve burada 5 yıl e-ticaret ile uğraştık avukatlarımız da var ve bu uygulamanın hiç bir şekilde yasalara uygun olmadığını size öğretmeleri lazım. bu kadar kendi çıkarlarını düşünen bir şirket görmedim. Ürün İade:Mesafeli Satış Sözleşmesi Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön