Netflix'te Güvenlik Zafiyeti

Gamze Gamze07 Ekim 2019 08:57

Yaklaşık 6-7 aydır Netflix üyesiyim. En son üyeliğimi sadece mobil de kullanılmak üzere değiştirdim ve sorunsuz olarak film dizi izliyordum. Yaklaşık bir ay kadar önce hesabıma girdiğimde dil seçeneğinin İspanyolca olarak değişmiş olduğunu gördüm ve düzeltemedim. Sonra iş yoğunluğundan uzun süre giriş yapamadım. Bugün aklıma geldi normal tarayıcıdan girip düzeltmeye çalıştım fakat hesaba ne mail adresim ile ne de telefon numaram ile giremedim.

Netflix müşteri hizmetlerini aradım en son ödeme yaptığım kart bilgileri ile üyeliğimi buldular. Ve hesabımın ele geçirildiğini şifremin telefon numaramın ve mail adresimin değiştirildiğini hesabımın da Ultra HD olarak değiştirildiğini söylediler şok oldum:) müşteri temsilcisi şifremin basit olup olmadığını sordu evet şifrem çok zor değildi ama bir büyük harf küçük harf ve rakam içeriyordu. Yani çokta tahmin edilir değildi. Sonuçta paketi değiştirip izlenme yapılmış ama şanslıymışım ki kart bilgilerini göremiyorlarmış. Sonuçta parayı benim ödeyeceğim söylendi. Bunun çok saçma olduğunu herhangi birinin girip şifremi mailimi ve telefon numaramı değiştirebilmesinin bu kadar kolay olmaması gerektiğini söyledim, ücreti ödemek istemediğimi ve mağdur olduğumu söyledim fakat yardımcı olmadılar.

Acilen durumun düzeltilmesini rica ediyorum. Hesabımın ele geçirilmesinin benim parolamın ne kadar güçlü veya zayıf olduğuyla alakalı olduğu çok mantıklı gelmedi. Acilen söz konusu durumun düzeltilmesini rica ediyorum.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Gamze 05 Aralık 2019 20:18

Asla dönüş yapılmadığı gibi para iadesi vs. de olmadı helal olmasın

profile-icon Gamze 19 Kasım 2019 12:01

Hiçbir şekilde benimle iletişme geçmediler.

profile-icon Gamze 15 Ekim 2019 21:37

Hala dönüş yok.

profile-icon Gamze 07 Ekim 2019 11:42

Hiçbir şekilde tarafıma dönüş yapılmadı, umursamıyorlar.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler