05 Ağustos 2019
#12385557

Netflix'in Windows 10 Uygulaması

Netflix sürekli olarak iOS ve Android işletim sistemlerine dair güncelleme göndermekte. Bu güncellemeler çok güzel performans ve özelliklik geliştirmeleri içermektedir. Ne yazık ki Netflix Windows 10 uygulaması için durum tam tersidir. Çok uzun zamandır hiçbir güncelleme sağlanmamaktadır. Çok basit yapabilecekleri özellik ve performans iyileştirmeleri bile yapılmamıştır. Aciliyeti olan Windows 10 uygulamasına gelmesi gereken özellikler şu şekildedir;
- Tarayıcıdan izlerken 10 Sn... İleri geri klavye kısa yolları özelliği bulunmaktadır ama aynı şey Win10 uygulamasında yok. Basit klavye kısa yollarını eklemek çok zor olmamalı. Bu kısa yollar eklenmeli.
- Bir diziyi indirmek için, tek tek bölümleri seçmemiz gerekiyor, bu da tek tek çoklu seçme olduğunda indirme hatalarına yol açıyor. Bu indirme hatalarına dair performans iyileştirmeleri yapılmalı. Aynı zamanda insanlar dizinin sezonlarını toplu bir şekilde indirebilmeliler. Neden illa tek tek seçmek zorunda kalıyoruz?
- İndirdiğimiz içeriklerin görüntü kalitesini tam anlamıyla belirleyebilmemiz lazım. Uygulama ayarlarından yükseği seçiyoruz ama 720p’de indirebiliyor. Belki benim internetim yavaş ama 1080p’de indirmesi için bütün gece açık bırakacağım bilgisayarı... Ama uygulama illa internet hızına göre Kale alıyor. Bizim tercihimize göre indirmelidir.
- Diziye ve filme dair çeşitli sorunlarda (alt yazı, tekniksel...) tarayıcı üstünden şikayet bırakabiliyoruz ama aynı şeyi uygulamada yapamıyoruz. Gerekli şikayetlendirme özelliği Win10 uygulamasına da gelmelidir.
- İndirilen içeriklerde zaman zaman hata kodları alınabiliyor. Makalelerinizde çözümleri yazmışsınız ama bizler sürekli olarak bunlarla uğraşmamalıyız. Bu hataların giderilmesi için performans iyileştirmesi yapılmalı.
- Tarayıcıda olduğu gibi Win10 uygulamasında dizilerin ve filmlerin önizlemesini göremiyoruz ve uygulama içi animasyonlar tarayıcıda ki gibi kaliteli değil. Buna dair bir güncelleme sağlanmalı.
Bu belirttiğim önemli detaylar çok uzun zamandır es geçilmekte ve Win10 uygulamasına dair hiçbir şey yapılmamaktadır. Bu yüzden bu acileyite önem verilip Netflix’in artık bir şeyler yapmasının zamanı gelmiştir. Sizin için güncelliyoruz ve çalışıyoruz diyorlar ama sadece iOS ve Android ile iş bitmiyor. Artık Win10'a da el atılması çok acil bir hal almıştır.

Barış Barış 18.724 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler