11 Eylül
#12576581

Netflix Hesabım Çalındı

Netflix hesabım evlere şenlik bir güvenlik zaafiyeti nedeniyle ele geçirildi ve hesabımdan bir aylık abonelik ücreti kesildi. Aynı dakika içerisinde (foto 1/2:13) önce şifrem sonra e-mail adresim değiştirildi. Sonrasındaki kısım daha da garip. Kredi kartı bilgilerime Netflix dışında ulaşması imkansız olan kişi abonelik başlatmış. (Bankalar Netflix aksine çifte doğrulama ve hesaba olağan dışı girişleri gösterme özelliklerine sahip) Hesabımdan 51 myr (Malezya para birimi) =$12 USD çekilmiş. Rastgele bakarken rastlamasam birkaç ay devam ederdi bu durum. Koskoca şirketin bu kadar basit önlenebilecek bir güvenlik açığına sahip olması çok çok garip. Hesabın şifresini sonrasında e-mailini çifte doğrulama olmadan nasıl değiştirebiliyorlar? Daha da önemlisi böylesine bir güvenlik zaafiyeti varken bir ay ücretsiz üyelik için açtığım ve uzun süredir kullanmadığım hesapta kredi kartı bilgilerim neden depolanıyor?


Sitedeki online canlı yardım hattı çalışanı (R** bey) çok yardımcı oldu ve kartımın bir daha Netflix üzerinde kullanılmayacağını ve sorunun çözüldüğünü aktardı. Bunu onaylamanızı ve ivedi şekilde iade yapmanızı rica ediyorum. Bu doğrulama için aradığım ve 19 dakika boyunca daha da sinir olmama neden olan A** isimli çağrı merkezi çalışanınızdan da ayrıca şikayetçiyim. Lütfen telefon kayıtlarını inceleyin.


Son olarak internette küçük bir araştırma yapmanızı ve benimle aynı durumu yaşayan yüzlerce insanın göz önüne alarak; şifre/e-mail değiştirme gibi güvenlik için hayati öneme sahip olayları, çifte doğrulama yoluna giderek kullanıcı güvenliğinizi geliştirmenizi rica ediyorum.

Hasan Hasan 1.933 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hasan2 g

    Bu kadar ciddi bir konuya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkürler! Bir mesaj bile yazmaya tenezzül edilmemesi şirketinizin ciddiyetini ortaya çıkarıyor. Para iadem yapılmazsa Tüketici Mahkemesi'ne kadar gidip iademi alırım.

Ziyaretçi Yorumları