Toplam çözüm sayısı
..
Netflix ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Ufuk'un şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma
ile

Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları

1678görüntüleme
Ufuk
Ufuk 03 Eylül 2021 20:48

Netflix ten Ultra HD paketi aldım. Cihazım 2,5 k diye 4 k izleyemiyorum. Bunu neye dayanarak yapıyorlar, cevap bekliyorum. Ayrıca izlediğim içeriğin çözünürlüğünü neden ben göremiyorum ve ayarlayamıyorum.netflix bunu neye dayanarak yapıyor. Kafanıza göre kalite verecekseniz neden üç ayrı paket var ve fiyatları farklı. Ayrıca müşteri hizmetleri teknik bilgi konusunda çok kötü ve lakayıt. 10 gündür arıyorum, aldığım cevaplar o kadar amatörce ki. Kullandığıma pişman oldum. Yetkili birinden cevap bekliyorum.

Ufuk
Ufuk14 Eylül 2021 19:05
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
+1

Allah' ın hikmeti işte 2,5 k monitör şimdi de 4K videoyu oynatabiliyor :) tabii ki kendi piksel aralığında gözüme iletiyor yani 4K değil. Demek ki neymiş: müşterinin aldığı paketi göndermemek için cihazı ve interneti bahane etmeye gerek yokmuş. Şimdi ben istersem gider parayı basar 4K monitör alırım ve 4K izlerim. İstersem netimi 100 megabit yapar akıcı izlerim. Allah size akıl, fikir versin :)

Ufuk
Ufuk14 Eylül 2021 19:10
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları

Bu da 2,5 k yani monitörümün çözünürlüğünde izlediğimin kanıtı. :)

27 Yorum

Cengiz
Cengiz12 Eylül 2021 12:09
 

Bu söylemiş olduğunuz şey teknik olarak mümkün değil. 2.5k monitörde 4K yayın mı izlemek istiyorsunuz cidden? Bu saatte maksimum 180km hız ibresi olan bir arabadan 300km basmasını istemeniz gibi saçma bir şey. Yani kapasitesi zaten o kadar siz üstüne çıkmasını istiyorsunuz. Düz mantık olarak kafanızda bu örneği oturtabilirsiniz. Teknoloji bilen bir kişiyi danışırsanız bu konu hakkında sizi açıklayıcı bilgi verecektir.

 2
Ufuk
Ufuk12 Eylül 2021 12:30
 

Konuyu anlamadan yorum atmışsınız. Bence sizin bir desteğe ihtiyacınız var.

Cengiz
Cengiz12 Eylül 2021 13:31
 

Konuya gayet net açıklamışsınız anlamayacak bir şey yok. 2.5k monitörde 4K yayın alamıyorum ne demek oluyor? Soru başlı başlına saçma zaten. Salağa anlatır gibi anlatayım size. 2k çözünürlük demek 2048×1080 piksel demek. 4K çözünürlük ise 3840×2160 piksel demek. Yani siz daha düşük çözünürlüklü olarak fabrikadan çıkan bir cihazdan (2k) daha yüksek çözünürlükte (4K) performans bekliyorsunuz. Cihazın evrim geçirip 4K mı olmasını bekleyeceksiniz? Bu kadar teknoloji özürlü bir yorumla uzun zamandır karşılaşmamıştım. Yorum yapmadan edemedim size.

 3
Sinem
Sinem12 Eylül 2021 13:38
 

Ufuk bey olayı anlamış ama kabullenmek istemiyor Cengiz Bey. Kendisinin bir duygu-durum bozukluğu desteğine ihtiyacı var. Xanax yazarlar herhalde.

 3
Ufuk
Ufuk12 Eylül 2021 21:06
 

Abi sizin ciddi sorunlarınız var ya :) ben 4 k çözünürlüğü görüntüleyeceğimi iddia etmiyorum ki. Gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum. Bir cihaz çözünürlüğünün üstündeki çözünürlükleri açabilir. Ama cihazın çözünürlüğünde görüntülersin. Cihazın hiç açmaması başka bir şey açıp kendi çözünürlüğünde görüntülemesi başka bir şey. Firmanın iddiası hiç açmaması. İnşallah anlamışsınızdır. Anlamadıysanız yazmayın. Bir de size laf anlatamamam.

Ufuk
Ufuk12 Eylül 2021 21:08
 

Ayrıca size giren çıkan ne onu anlamadım.netflix çalışanı olma ihtimaliniz var mı? :)

Cengiz
Cengiz12 Eylül 2021 21:39
 

Ufuk bey siz harbiden ağır teknoloji özürlüymüssünüz affedersiniz. Sizin 2k cihazınız 4K bir diziyi nasıl açsın akıl var mantık var. Netflix'te zaten 2k destekleyen bir paket yok. Ya full HD izlersiniz ya da standart çözünürlükte (480p) izlersiniz. 2k destekleyen bir paket yok Ufuk Netflix'te unut 2k izlemeyi. Sil kafandan. Full HD (1080p) yayın alırsın o cihazda en fazla. Gidin satın o cihazı 4K bir cihaz alın burda boş yapmayın. Çöp o cihaz. 2k film, dizi çeken yapım şirketi bile yok. 3D (boyutlu) gibi çöp o da. Bir şikayet okumaya geldim şuraya karşılaştığım IQ seviyesine bak. Yerlerde. Teknoloji çağında yaşıyoruz bu kadar da teknoloji özürlü bir yorum görmedim. Bunu tamamen araştırmamanıza baglıyorum. İyi akşamlar

 2
Sinem
Sinem12 Eylül 2021 22:34
 

''Bir cihaz çözünürlüğünün üstündeki çözünürlükleri açabilir. Ama cihazın çözünürlüğünde görüntülersin.'' Bu ne demek ya :d Demek ki açamaz yani kendinizle çelişiyorsunuz. ''Cihazın hiç açmaması başka bir şey açıp kendi çözünürlüğünde görüntülemesi başka bir şey.'' Bu da demek ki cihaz desteklemiyor demek. ''Firmanın iddiası hiç açmaması.'' bu bir iddia değil. Netflix bunu verebiliriz demiyor ki. Vermiyoruz diyor. Yani kullanamazsın. Bitti! Rica edeceğim gidin bir ilkokulu öğretmenine oradan en baştan ders alın, kitap okuyun. Ya sizde kabullenmeme veya narsistlik gibi ezik bir hastalık var, Ya da etrafınızda sizinle ilgilenen biri yok (çok hak verirdim kendilerine) ilgi çekmeye çalışıyorsunuz. Cengiz Bey'e de çok teşekkür ediyorum gerçekten tercümanım oldu böylesine düşük seviyeli beyinlere karşı.

 1
Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 19:55
 
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları

Şimdi dün akşamdan beri bana saldıran asla bu çözünürlüğü alamayacağımı iddia eden 3 şahıs. Bu iki fotoğrafa iyi bakın. Birisi Microsoft Edge üzerinden birisi de Netflix uygulaması üzerinden aldığım çözünürlük. Kendi monitörümün çözünürlüğü. Bu da size bir ders olsun. Bilmiyorum demek de erdemdir. ;)

Ufuk
Ufuk12 Eylül 2021 23:28
 

Ayrıca sinem hanım ''açamıyor'' kelimesinin ne anlama geldiğini bir ilkokul öğretmeninden öğrenebilirsiniz. Ayrıca kitap okumak kelime haznenizi ve kelimelerin ne anlama geldiğini öğretebilir. Bana verdiğiniz tavsiyelere sizin ihtiyacınızın olması ayrı bir ironi oldu gerçekten.

Omar
Omar13 Eylül 2021 00:10
 

Ufuk bey neyi anlamadınız ekranınız 4K desteklemiyor diye 4K açmıyor görüntüyü 1080p açıyor. Netflix paketlerinde 480 1080 ve 4K görüntü kalitesi var işte 480 açsa daha mı iyiydi

Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 00:21
 

Bak güzel kardeşim. 'açamıyor' diyorsan benim 4K hiçbir videoyu ve oyunu cihazımdan görüntüleyemem gerekiyor ama açıyor ve 4 bin pikseli 2 bin piksele sıkıştırıp görüntülüyorsa açıyor demektir. Kelime seçimi yanlış. Ben Netflix'e girip 4K bir diziyi ya da filmi açmaya çalışıp cihazım siyah ekran verirse firmanın yaptığı şeyi anlarım. Adamlar hizmetten kısıp kendilerine göre uygulama belirlemişler. Sen izlediğin şeyin çözünürlüğünü görebiliyor musun? Ayarlayabiliyor musun? Bırak sen ver bana 4K içeriği. Sen haklıysan ben zaten izleyemem onu. Bunu daha nasıl anlatabilirim, bilmiyorum.

Sinem
Sinem13 Eylül 2021 00:53
 

Bu kadar insan mı doğru sen mi doğrusun? Enine denilen yere boydan giriyorsun. Allah senin hamurunu necasetle yoğurmuş belli.

 2
Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 00:58
 

Neyzen Tevfik, bayılırım :) Bundan birkaç yüzyıl önce birisi çıkıp "dünya yuvarlak" dediğinde ona da aynı manasız cevabı vermişlerdi. Anamız bizi doğururken bahsettiğiniz yanlışlık da hiç olmuyor mesela :) iyi geceler lütfen cevap yazmayın.

Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 20:29
 
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları
Netflix Çözünürlük Sorunları Ve Müşteri Hizmetleri Sorunları

Şuraya da atayım da görmeyen kalmasın. Demek ki bu kadar yanlışmış, doğru olan benmişim. Haha şu an çok mutluyum. Keşke yüzünüzün halini görebilseydim :)

Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 00:13
 

Bir ayrıca mesajı daha kokuyorum buraya. Netflix yaptığı uygulamanın açıklamasını yapacak kadar büyük bir firma. Netflix te çalışmıyorsanız sizin savunmanıza ihtiyacı olmayacaktır. Yok çalışıyorsanız ben aradığımda da bu özgüvenli ve hakaret dolu açıklamaları telefonda da yapabilirsiniz. Açıkçası sizi tanımam, etmem. Benim yazdığım şikayete daha ilk cevapta bu kadar öfke ve (narsisizm) dolu açıklama yapmanıza anlam veremedim. Lütfen cevap vermeyin. Çünkü cevap verirseniz bana da cevap hakkı doğuyor. Adamlar kafalarına göre çözünürlük gönderecek, ben bunu görmüyorum, ayarlayamıyorum ama paketi 4K ve HDR olarak satacak. Sonra ben ''neden alamıyorum'' diye sorduğumda bana ''evinin içindeki cihazların yüzünden'' diyecek. Siz halinizden memnunsanız sizi ilgilendiren bir şey yok. O yüzden tekrar söylüyorum cevap vermeyin.

Sinem
Sinem13 Eylül 2021 01:05
 

Şey tavrı değil mi bu ya... ''Son cümleyi ben yazıp engel atacağım.'' Kezban tavırları... Bir de erkekte olunca cringe geçiriyorsun. Saçma sapan tiktok videoları olur ya oradaki çocuğun ağzına terlikle vurasın gelir. Aynı o tavırlar :d

 1
Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 01:09
 

Kezban hanım şey pardon sinem hanım öfkenizi kustuysanız lütfen artık gidin. Saat sizin gibi delilerle uğraşmak için çok geç oldu :) kendi sığ dünyanızda mutluluklar.

Sinem
Sinem13 Eylül 2021 01:43
 

Sen ki ''help.netflix.com/tr/node/24926'' şu linkteki bir makaleyi bile kabul etmeyen bir cahilsin belli. Kendi sığ dünyamda bile bu makaleyi bulabiliyorum Teknoloji konusunda benim yanımdan geçebilmen bile imkansız. Ben bu işim hem okulunu okudum hem eğitimini veriyorum. Başlangıç kitaplarımı sana vermem bile. Git Youtube.com'da başlangıç videoları var. Bu kafa ile yaşamak istiyorsan en bilirsin. Ruh sağlığı yerinde olan insanların sağlığını bozma hakkın yok. Bu saatten sonra da tutup da cevap vermeye çalışırsan veya halen daha hakkın olduğunu düşünüyorsan, gerçekten umutsuz vakasın ve bu zihniyetin devamının getirilmemesi Vatan için daha hayırlı demektir. Belediye baksın sana bu saatten sonra. Belediye veterinerleri bu tür işlerle ilgileniyorlar kendi bürolarında.

 1
Omar
Omar13 Eylül 2021 10:08
 

Netflix'te çalışıyor olsam senin gibi müşterinin suratına telefonu kapatırım vakit harcamaya değmez 4K desteklemeyen ekranda 4K aç ama 4K değil de ekranın desteklediği max görüntü kalitesini ver. Mantığa gel kardeş 2.5 k görüntü kalitesi yok Netflix'te işte neyini anlamıyorsun psikolojik destek almanızı tavsiye ederim, saygılarımla

 1
Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 10:32
 

Önce omarın yazdığı şeye cevap vereyim. Ben "cihazımın görüntülemediği bir çözünürlüğü neden göremiyorum" demiyorum. Bunu iddia eden sizsiniz. Kendinizce konuyu saptırıp benim saçma bir şey istediğim algısını yaratmaya çalışıyorsunuz. Sen Netflix te çalışsan ne olur, yüzüme telefonu kapatsan ne olur. Ayrıca ben onu senin için yazmadım diğer şahıslar için yazdım. Çalışan değilsen bırak kardeşim, hasta olan benim yazma. Sen şu an sağlıklı olduğunu mu düşünüyorsun. Çok basit yazma.

Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 00:38
 

Cengiz bey teknoloji özürlüsü olan sizsiniz. Sinem hanım beyninizin seviyesi bayağı düşük. Hakarete hakaret, güzel yoruma güzel yorum. Ne verirseniz onu alırsınız. Konuşmalarınıza ve yazdıklarınıza dikkat edin.

Sinem
Sinem13 Eylül 2021 00:57
 

Ufuk. Google'a yazsana ''Allah senin hamurunu necasetle yoğurmuş.'' diye. Cevap hakkı demiştin bir de utanmadan. Senin cevap hakkın yok ki. Olmayan bir şey olmaz bu kadar basit. Kabullenirsen ekime kabullenmezsen de Kasımpaşa'ya kadar yolun var. Senin gibileri internetten mahrum bırakmak gerekiyor ki bu hasta beyin diğer insanlara zarar vermesin. Anne baba'ya sabır versin Allah. Gerçekten laftan anladığı halde kabul etmeyen şımarık bir insansın. Böyle kal ama insanlığın geri kalanından uzak dur.

 1
Ufuk
Ufuk13 Eylül 2021 01:19
 

Sinem hanım gerçekleri kaldıramıyorsanız Allah sizin de ailenize sabır versin. Bir şey ya doğrudur ya yanlıştır. Neyse ki siz çok sağlıklısınız ve ben hastayım. O yüzden gece yarısı sağlıklı bir insan olarak bu hastayla uğraşmayı bırakın. Yaptığınız şeyi kaldıramıyorsanız ya sorgulayın ya da yapmayın. Ben yatıyorum cevap yazarsan gördüğümde cevaplarım. Bence gerek yok. Siz bilirsiniz.

Sinem
Sinem13 Eylül 2021 01:44
 

Gerçekler göz önünde. 2.5k diye bir kalitenin hiçbir yerde var olmadığını da kabul etmeyen de sensin. Evet hastasın. O yüzden diğer insanlara rahatsızlık verme. Bunun yaptırımları var. O halde seni en yakın veterinerlik bürosuna yönlendiriyorum. Bu anlamsız toksik zihniyetin devam etmemesi için...

Sinem
Sinem16 Eylül 2021 15:34
 

https://www.youtube.com/watch?v=_PzEpbxJ_h0

Ufuk
Ufuk17 Eylül 2021 09:28
 

Hahaha kaç gün sonra verdiğin cevap Youtube.com linki mi? En azından kopyala-yapıştır yapmayı öğrenmişsin. Bütün linki harf-harf yazmadın diye umuyorum :) sen normal bir insan olsan şu an hatanı kabul eder özür dilersin ama duygu-durum bozukluğu yaşadığın için hala hakaret ediyorsun. Xanax yazarlar herhalde. (ne olduğunu bilmiyorum, işin uzmanı sensin.) İnsanların sağlığını bozmaya hakkın yok, bunun yaptırımları var. Herhalde sana ilgi gösteren kimse yok. (hak veriyorum kendilerine) bu "toxic" zihniyetten kurtulman dileğiyle kezban hanım. :)

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Netflix Türkiye'nin yanlış bilgilendirmesi sonucu listem ve içeriğim kayboldu. 3.5 saatten fazla bir diyalog halinde sorunum çözülmedi ve sadece bahane sunuyorlar. Günüm, 1 yıllık listem çöp oldu. Başka insanlara basit gelebilir ancak, benim için değerliydi. Sorunun çözülmesini talep ediyorum. Kulla...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Aralık 2021 14:32

İndirdiğim içeriklerin tamamını indirmeme rağmen açamıyorum. İnternetim kapalıyken açılmıyor. Açıkken yine açılmıyor. Bunu bir çözüm gelmeli. Netflix uygulamasında en ufak bir sorunla karşılaşmadık fakat exxen uygulamasının eksiklerinin çok fazla olduğunu ve buna kıyasla ücretlerinde fazla olduğunu ...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Aralık 2021 18:13

Bir Netflix içeriği izlerken oynatma barında kaçıncı dakikada olduğum değil kaç dakika kaldığı gösteriyor. Benim özellikle dakikayı belirtmem gereken bir İngilizce ödevim var ama ne denediysem bir türlü kaçıncı dakikada olduğumu göstermesini sağlayamadım. Eğer bir şekilde değişmiyorsa bu çok büyük b...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 13 Kasım 2021 13:25

Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hizmet veriyorsunuz Türkçe dil desteği bir çok içerikte mevcut değil. Burası Türkiye ana dil Türkçe ana dilimizde hizmet vermek zorundasınız. Better call saul nice dizilerde belgesellerde filmlerde Türkçe dil seçeneği yok bu kabul edilebilir bir durum değil.

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 04 Kasım 2021 06:47

Arkadaş antin kuntin sitelerle uğraşmayalım diye Netflix alıyorsun. Metroda telefon çekmediği için dizi - filmini indiriyorsun ki yol ızdırap olmasın. Kulaklığını da takıyorsun bir heyecanla dizi - filme tıklıyorsun ki hani olması gerektiği gibi açılsın da izleyeyim. Ama bu derdini sevdiğimin Netfli...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 17 Ekim 2021 11:33

Netflix çocuk bölümünde esrarengiz bir masal diye bir animasyon dizisi var sözde +7 bir içerik fakat bence +13 ancak kurtarır. Ben böyle uygunsuz bir şey görmedim, hansel ve gretel'in annesiyle babası kafalarını kesiyor! Kargalar iç organları bağırsaklar kan görmek istiyorum diyor! Birçok kafa kesme...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 15 Ekim 2021 22:35

Esrarengiz bir masal adlı çizgi film son derece zararlı içeriğe sahip. Asla 7+ bir içerik değil. Kız karakter parmağını kesiyor. Çocuk fırında pişirilerek yanma tehlikesi geçiriyor. Ormandaki kuş, sincap, tavşan gibi hayvanlar hansel karakteri tarafından öldürülüp, yenmek üzere eve getiriliyor. Daha...

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 13 Ekim 2021 21:45

Esrarengiz bir masal adlı çizgi filmde baba, çocuklarının kafasını kesiyor, kız kendi parmağını kesiyor, çocuklar cadıyı kazığa oturtuyorlar ve bu çizgi film+7 olarak gösteriliyor. Kızımla izlemek için oturduk ve şok geçirdik. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
4 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 29 Eylül 2021 15:40

Ben Kübra ben de Netflix kullanıyorum çok güzel içerikler var. Belgesel izlemeyi de çok severim. Fakat belgeseller kısmında içerik olarak daha çok şiddet ve suça dayalı konuları ele almışsınız. Daha çok Minimalizm, The Social Dilemma gibi belgesellerin yer alması daha yararlı ve bilgilendirici olduğ...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 17 Eylül 2021 11:43

İçerik çoğaltılmalı birçok dizi veya film yok Hint filmleri olsun Kore dizileri olsun eksik ama Hollywood filmi olunca her türlü var. Kimi dizinin 1-2 sezonu varken devamının olmaması büyük sıkıntı para verip de izleyemiyorsak diğer sitelerden izleyelim çok çok reklam çıkıyor fazladan.

Devamını oku
 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi