18 Ekim 2016 #6714772

Nef İnşaat 11 - Isınma ve Yalıtım - Yönetim Problemleri!

Nef11'de oturmaktayım. 1+1 Loft tipi dairemi kış aylarında ısıtamıyorum, çamlar kapalı olmasına rağmen doğramaların kenarlarından soğuk hava giriyor ve 11. katta olmama rağmen yerler buz gibi oluyor, evde 2 adet büyük petek olmasına rağmen ısınması imkansız oluyor. Net 42 m2 evi ısıtmak ne kadar zor olabilir demeyin gelin deneyin ve görün. Bu yetmezmiş gibi, yaz aylarında (havanın 30 derecenin üstünde olduğu tarihlerde, her gün soğuk su ile düş almama rağmen) 50 TL gibi bir ısınma faturası ile karşılaşıyorsunuz. Merkezi ısınma verimi arttırmak için yapılır ama burada yanlış olan çok şey var. Kombili evde yazın ödediğim en yüksek tutar 10 TL idi.
2. sorun ise sürekli değişen site yönetimi ve gelen proje ekiplerinin sitedeki sorunları çözemeyip üstüne yanlış bütçeleme yapıldığının anlaşılıp yıl ortasında aidatlara zam yapması.Nef ekibinden bu sorunlara hızlı çözümler bulmasını bekliyorum.

Reha 5.358 Okunma

Cevaplar

  • Reha05 Aralık 2016

    Yukarıdaki sorunların hepsini başka bir eve "taşınarak" çözdüm, biraz masraflı oldu ama maneviyat olarak çok büyük kardayım. Bu esnada Nef konuyla çok ilgiliydi haklarını yiyemem ancak bu tip hatalar ev daha inşaa edilmeden önce biraz düşünülerek giderilebilirdi. Mesela camlardan gelen soğuğa çözüm bulmak için Rehau firmasından yetkili kişi geldi, biraz bakındı etti derken açılan camın ayarlarını değiştirdi. Ben kendisine camlar kapalı dahi olsa bildiğiniz rüzgar esiyor evin içinde dedim. Aldığım cevap tüyler ürperticiydi: "her evde hava akımı olur. ". Bu cevaptan sonra temel fizik anlatmak yerine içimden; "evet abicim ben de mağaradan gelmiştim zaten buraya, demek ki her evde hava akımı rüzgara dönermiş. " dedim ve o an taşınmaya karar verdim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön