Toplam çözüm sayısı
..
Ncr International Hospital ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Ncr International Hospital 'de Yapılan Normal Doğum Mağduriyeti

2138görüntüleme
Hanifi
Hanifi 06 Kasım 2020 00:37

Şimdi size eşimin yaşadığı doğumu anlatacağım; eşimin suyu sabah 7 50 'de geliyor. Doktoru arıyoruz gelin diyorlar. 10 30' da hastaneye yatışımız gerçekleşiyor. Biz suni sancı istemiyoruz, haber bile vermeden suni sancı veriyorlar. Ve sorduğumuzda vermedik diyorlar.  bir ebe sen bu sancıya dayanamıyorsun epidural ol diyor. Epidural anestezi alıyoruz bu sırada lavman için bir hasta bakıcı geliyor. İşlem yaparken Bilmiş bilmiş sende mayasıl var diyor. Sonra eşim ilk dozdan sonra da dayanamıyor sancıya 2. Dozunu veriyorlar kısa sürede. Bir müddet sonra yeterli açıklık deyip doğumhaneye alıyorlar.

 Tabii eşim anesteziden dolayı ayakta duramıyor. Biz çatal istemiyoruz normalde ama ayakta duramadığı için çatala alıyorlar. Kesi filan, karna çökme filan istemiyoruz. Bir tane hasta bakıcı ne kadar tecrübesi var. Doğum hakkında ne biliyor belli olmayan bir hasta bakıcı bir sandalyeye çıkıp var gücü ile eşimin karnına bastırıyor. Eşim acıya dayanamayıp can havliyle bakıcıyı itiyor. Doktor hanım diyor ki ben ona bu işi yapması için bilmem ney ısmarlayacağım neden izin vermiyorsun diyor. Kesi ne zaman atılıyor eşimin haberi bile yok. Kesiden dolayı kaç dikiş var diyoruz ebe 3 dikiş diyor doktor 2-3 dikiş diyor halbuki eve ® gelince fark ediyoruz sadece görünen kısımda bile 3'ten fazla dikiş var. 

Doğumhanede 5 dakika içinde doğumu gerçekleştiriyorlar. Saat 13 45 'te doğum gerçekleşiyor Hiçbir şeyi kendi haline bırakmadan. Bir kızımız oluyor şükürler olsun. Yalnız eşim bana kızımızın verdiği mutlulukla ve lohusalığın verdiği duygusallıkla hiçbir şeyden bahsetmiyor. Bir de kendi canını sıkıp başka durumların oluşmasını istemiyor tabii. Bir müddet sonra çocuk doktoru geliyor. Ve kolunda bir tuhaflık seziyor. Ortopediye gidiyoruz ertesi gün ve çocuğumuzun sağ köprücük kemiği (clavikula) kırılmış. Biz ertesi gün doktorun yanına gidiyoruz. KDU'nın çıtlak diye bahsediyor koskoca kırıktan 3.5 kg doğan kızımız doğarken hiç de problem olmadı ya falan diyor doktor hanım. 

Hiçbir şey bilmeyen hasta bakıcı çöktüğü sırada olabilir mi diyoruz tabii ki, kesinlikle yok öyle bir şey eğer çökmeseydik doğum ilerlemezdi diyor. Ve bu olayların farkına biz 2 gün sonra filan varıyoruz. Heyecandan bunları düşünemiyoruz bile. Üstelik bunların hepsi hamilelik takibinde biz her şeyin doğal olmasını istediğimizi defalarca söylememize rağmen oluyor. Daha minicik 3.5 kg yavrumuzun köprücük kemiğini aceleleri sebebiyle kırıyorlar.

1 Yorum

Esma
Esma14 Ocak 22:36
 

Doktorun ismini öğrenebilir miyim rica etsem

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

16.11.2021 gününde Gaziantep Ncr hastanesinde annem ortopedi doktoru *** tarafından saat 14.30 'da ameliyata alındı. Saat 19.00 'da çıktı. Biz bu sürede hiçbir şekilde annemden haber almadık sürekli hemşirelere sorduğumuzda ters ters cevaplar verip itici tavırlar sergilediler. Annem ameliyattan çıkt...

profile
 • 0görüntüleme
 • 27 Eylül 16:20

Doktor bana hamileyken test falan yapmadan kan sulandırıcı yazdı sonra kanamalarım başladı hastanede yaptım bana bu hapı bırakım yoksa başımıza iş gelecek dedi bıraktım bebeğim oldu sonra kan pıhtılaşma baktırdım pıhtılaşma yok temiz çıktı.

profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Haziran 10:08

2 yaşındaki kızımın sürekli kusması şikayetiyle gittiğimiz ncr Hastanesi'nde çocuk doktoru yönlendirmesi ile acile indik. Serum kan tahlili ve idrar tahlili istendi. Acil de 250 TL para aldılar. Serum ve 2 tahlil için. Diyorum ki doktor dedi durum acil bir serum yesin diye gönderdi kızın rengi gitti...

profile
 • 0görüntüleme
 • 22 Şubat 11:39

2 yıl önce Dr... Ö****b**** na Antep'te kol germe ve vücut lipomatik yaptırdım. Hastane ortamı, ilgisizlik, yüksek tansiyona rağmen hemen çıkarılma çabası ne deseniz vardı ama oluruna verdim. Zor bir iyileşme süreci yaşadım, onu da oluruna verdik. Ama 2 yıl oldu yara izlerim çok kötü. Birkaç kere do...