16 Kasım 2013

N11.com'un Gönderdiği ICF Marka Setüstü Ocak Kırık Çıktı!

Güvenli portal düşüncesiyle 28 Ekim tarihinde N11.com üzerinden Deveyuku adlı mağazadan ICF marka bir setüstü ocak siparişi verdim. Ürünün bana teslimi 5 Kasımı buldu. Ocağın ateşleyicileri / taşları paketten kırık çıktı.

Ürünü mağazaya iade ettiğimizde tutanak yok gerekçesiyle kabul etmedi ve kırık ürünü bana geri gönderdi. Kargo tutanağı yok biz de malı sağlam gönderdik deyip işin içinden sıyrılıyor. Resmen siz kırdınız muamelesi yaptılar.

Ne zorum var kıracak; zaten bir hafta ocak beklemişim. Hasılı Deveyuku bana kırık ocağı sattı
N11.com'da ödemeyi onayladı. Hem param hem zamanım gitti. Üstüne üstlük suçlu da ben oldum. Sürat Kargo bana ocağı geri getirecekmiş. Ne yapayım kırık ocağı?

Muhammet 207 Okunma

Cevaplar

 • Muhammet 21 Aralık 2013

  Sürat Kargo halime acıyıp da hasar tazmin dosyası hazırlamaya karar verdi. Paramı alabilmek için şirket kurul toplantısında çıkacak kararı bekliyorum. Bakalım onlar üstlenecekler mi hasarı onu da bilmiyorum.

 • Muhammet 27 Kasım 2013

  Yalnız Sürat Kargo hiç bir şekilde böyle bir zorunluluğunun olmadığını söylüyor. Deveyükü paketi onlara geri vermiş "ben müşteriye sağlam mal gönderdim" diyerek. Onlar da bana teslim etmek istiyorlar. Kırık ocak hiç bir işime yaramaz; kaldı ki sizin veya satıcının veya kargo şirketinin çözüm üretmek için keyfinin geleceğini bekleyemeyeceğimden ve evimde ocak ihtiyacı olduğundan başka bir ocak aldım. İşin güzel tarafı Deveyükü "sağlam ürün gönderdik, tutanak yoksa biz bir şey yapamayız" deyip işin içinden sıyrıldı; siz "satıcı garantisi" deyip işin içinden sıyrıldınız; kargo şirketi de "size yanlış bilgi vermişler, biz tutanak tutmak zorunda değiliz" deyip işin içinden sıyrıldı. Oh ne ala kusurlu mal sat, kusurlu mal taşı, kusurlu malın satışına aracılık et ve bütün sorumluluğu alıcıya yükle. Ne de olsa para onun cebinden çıkıyor. Mağdur duruma düşen bir tek o. Sizden bu alışverişe birinci elden aracılık ettiğiniz için konuya çözüm getirmenizi rica ediyorum.

 • Muhammet 19 Kasım 2013

  Ben sizden bana teslim almadan önce ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi istemedim. Yaşanan sıkıntıyı hem yazılı hem de sözlü olarak size daha önce dile getirdim. Lakin bana hala yardımcı olacak bir çözüm üretmiyorsunuz. Paketin kargo görevlisinin nezdinde kontrol edilmemiş olması aslı kusuru ortadan kaldırmaz. Web sitenizde Sürat Kargo İstanbul içi 5 TL + KDV ücret yazıyor. Kargo bana 13 TL'ye geldi. Satıcı, alıcı ve kargo şirketini bir araya getiriyorsanız bazı şeylere daha müdahil olmanız gerekir. Gelinen noktada sizin aracılığınızla kırık bir ocak aldım.

 • N11.com Temsilcisi18 Kasım 2013

  Değerli Üyemiz, Ürünün kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda, kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön