09 Ekim 2014

N11.com Ürün İadesinde Sorun Çıkarıyor

29/09/14 tarihinde sipariş ettiğimiz ve 01/10/14 tarihinde teslim aldığımız Sunny AT-14600 HD uydu alıcısında bazı kanallarda aşırı takılma sorunu vardı. Biz de tüketici hakları mevzuatına istinaden malı N11.com üzerinden ** satıcısına iade etmek istedik.


06/10/14 tarihinde iade başvurusunu yaptık ve 08/10/14 tarihinde Sürat kargo şubesine teslim ettik. Kargocu da kampanya kodu ile işlem yaptık, ancak siteden kontrol ettiğimizde iade talebi iptal edilmişti. Müşteri temsilcisini aradığımda elektronik ürünlerde iade yapılması halinde ürün ikinci el durumuna düşeceği için ürünü alamadıklarını söylediler. Mevzuata aykırı hareket ediliyor. Sipariş kodum: 205548973863.

Gökhan 97 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan09 Ekim 2014

    Belirttiğiniz rapor hangi kanunda geçiyorsa buraya ilgili kanun veya mevzuatın resmi linkini paylaşmanızı rica ediyorum. Çünkü benim okuduğum herhangi bir mevzuatta bu durum yoktu. Ne yani ben sağlam ürünü iade edemez miyim? Bu anlattığınız ayıplı mal ile ilgili durumdur ve verdiğiniz cevap tamamen ezbere verilmiştir. Sözleşmenizde dahi bu şartlar yoktur.

  • N11.com Temsilcisi09 Ekim 2014

    Sayın Gökhan Kapıcı, Sipariş ve şikayetleriniz ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Elektronik ürünlerde arıza tespit edilmesi halinde öncelikle teknik servise başvurmanız gerekmektedir üründe üretim hatası olması halinde mağaza iade almakla mükelleftir. Teknik servisin vereceği rapora göre iade talebinde bulunabilirsiniz. Teknik servisin verdiği rapor ile mağaza ilgili ürünü değişim ya da iade almakla yükümlüdür. Siparişinize ait ürün ile ilgili sorularınız hakkında garanti belgesinde yer alan irtibat numarasından teknik servis ile iletişime geçebiirsiniz. Sipariş ve şikayetleriniz ile ilgili bize http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden, 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön