05 Eylül 2015

N11.com Teslimat Hakkında!

203947686562 no.lu siparişim deki ürün kargo firması tarafından cadde ortasında teslim edilmeye çalışıldı, nedeni ise ürün ağırlığının belirli bir ağırlığın üzerinde olması olarak aktarıldı. Konuyla ilgili hem satıcı hem de kargo firmasından olumlu cevap alamadım. Çağrı merkezini aradığımda ise gönderimin kargo firmasında olduğunun ve belirli bir ağırlıktaki ürünün daireye kadar çıkarılmadığı bilgisi verildi. Mesafeli satış sözleşmesinin 4. maddesinde satıcı ürünü alıcıya belirtmiş olduğu teslimat adresine ve kişiye teslim edecektir yazıyor. Ama bu madde N11.com çağrı merkezi temsilcisi tarafından kabul edilmiyor. Sözleşmede yazıldığı gibi ürünümün teslimat adresinde teslim edilmesini bekliyorum.

Bülent 106 Okunma

Cevaplar

 • N11.com Temsilcisi08 Eylül 2015

  Sayın Bülent Fidan, Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Bülent08 Eylül 2015

  Şunu da belirtmek isterim ki kargo firmaları belirli bir ücret karşılığında belirli ağırlığın üzerindeki eşyaları yukarıda çıkarıyorlar, aşağı da indiriyorlar. Ödeme yapıldıktan sonra kendi şartnamenizin maddelerine karşı bir sorumluluk hissetmeyerek müşteriyi kargo firmasıyla muhatap etmeye çalışıyorsunuz. Sözleşmede de belirtildiği üzere ürünü teslimat adresine göndermekle mükellef sizken müşteriye kargo firması ile görüşebilirsiniz gibi bir cevabı verebiliyorsunuz. Temennim şudur ki; bu şikayeti ve yorumları okuyan insanlar eğriyi doğruyu anlarlar ve sizden alışverişlerine buna göre karar verirler.

 • Bülent08 Eylül 2015

  Evet cayma hakkımı kullandım, çünkü sürekli aynı cevabı veriyorsunuz ve aslında sorularıma cevap vermiyorsunuz, kargo firmasına ürünü teslim eden müşteri değil, müşteri ne bekliyor, teslimat adresine teslimini bekliyor, kargo firması ile ben neden muhatap oluyorum? Konuyla ilgili neden müşteri kargo firması ile görüşüyor da satıcı firma kargo firmasına benim ürünümü müşterinin teslimat adresine teslim etmemekte? Bu soruların da yukarıdaki sorular da olduğu gibi bir cevabı olmayacak. Evet cayma hakkımı kullandım, çünkü artık ne size ne satıcı firmaya bir güvenim var. Ödemeyi aldıktan sonra yukarıda verdiğiniz cevaplardan da çok güzel anlaşılacağı üzere işin içinden sıyrılıp gidiyorsuz.

 • N11.com Temsilcisi07 Eylül 2015

  Sayın Bülent Fidan, n11.com'da siparişleriniz mağazalar tarafından adresinize teslim edilmek üzere kargolanmaktadır ancak kargo süreci kargo firmalarının uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kargo firmasının uygulamaları ile ilgili şikayetlerinizi kargo firması Müşteri Hizmetleri'ne bildirmenizi rica ederiz. Mağazamızdan alınan bilgi, ürünlerin geri iade edilmesi konusunda kargo şubesine bildirim sağlandığı ve ürünler mağazaya ulaştığında iade talebinize onay verileceği yönündedir. http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Bülent05 Eylül 2015

  Müşteri hizmetleri ekibiniz siz bu cevabı vermeden önce ulaştı ve beni haklı buldu, görüşme kayıtlarınızdan ulaşabilirsiniz, profilimdeki ev numaramdan da bana ulaşabilirsiniz.

 • Bülent05 Eylül 2015

  Kargo firmalarının uygulamaları neden satış sözleşmesinde ya da ön bilgilendirme formunda bulunmamakta? Mesafeli satış sözleşmesinin 4. maddesinde; "Mal/hizmet, alıcı'nın sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adreste bulunan kişi/kişilere teslim edilecektir. " ibaresini bu durumla satıcı ihlal etmiş olmuyor mu? Bu maddeye istinaden neden benim siparişte belirttiğim adrese teslim edilmiyor, cadde üzerinde teslim edilmeye çalışılıyor? Kargo firmasının uygulamaları sipariş öncesi neden müşteriye bildirilmiyor? Kargo firması ile bir müşteri olarak neden ben muhatap olmak zorunda kalıyorum?

 • N11.com Temsilcisi05 Eylül 2015

  Sayın Bülent Fidan, n11.com'da siparişleriniz mağazalar tarafından adresinize teslim edilmek üzere kargolanmaktadır ancak kargo süreci kargo firmalarının uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Şikayetiniz ilgili birimlere iletilmiş olup gereken çalışmalar yapılarak tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama sağlamış sizlere ulaşamamıştır. http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön