21 Ocak 2016

N11.com Kargo Bedelinden Bahsedilmemişti

16.01.2016 tarihinde 208785164*** sipariş kodu ile alışveriş yaptım. Alışveriş tamamlanırken bana kargo ücreti alınacağına dair hiçbir bilgi verilmedi.


Daha sonra kargo takibine baktığım zaman 2 üründen birinin gönderici, 1'i alıcı ödemeli yapmışlar fakat Yurtiçi Kargo her ikisi için de para almıştır.


Şunları merak ediyorum;


1-Alışveriş tamamlanırken kargo ücreti şu kadardır diye bir ibare olması gerekmez miydi? Bu bir ayıplı satış değil midir?


2- Gönderici ödemeli yazdığı halde kargo şirketi her iki gönderi için neden para almıştır?


Tarafımdan alınan her iki kargo için de ücretin iadesini talep etmekteyim ve bu iki soruya da firmanın acil dönüşlerini bekliyorum.

Ali 56 Okunma

Cevaplar

  • N11.com Temsilcisi25 Ocak 2016

    Sayın Ali Faik Taş, Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

  • Ali24 Ocak 2016

    Alıcı veya gönderici ödemeli olsa da, gönderen siz olduğunuz için kargo firması ile siz irtibata geçmeniz gerekirdi. Bir daha sizden alışveriş yapmam.

  • N11.com Temsilcisi21 Ocak 2016

    Sayın Ali Faik Taş, Yapılan kontrollerde, siparişinize ait bir ürünün ''Kapıda Alıcı Ödemeli Kargo'' olduğu ve kargo bedelinin ürün ile birlikte ödenmediği; diğer siparişinizin ise ücretsiz kargo olduğu ve ürünün ''Gönderici Ödemeli'' olarak kargoya teslim edildiği görünmektedir. n11.com’un anlaşmalı kargo firması ile çalışan üye mağazaların alıcı ödemeli satışa sunulan ürünleri için n11.com üzerinden kargo ücretlerini ödeyerek sipariş verebilmektesiniz. Kargo bedeli sistem üzerinden ödenmeyen Alıcı Öder Kargo siparişleriniz için kargo ücreti kapıda ödenmektedir. Ürün sayfasında da, ürün fiyatının üst tarafında kargo bilgisi tarafınız ile paylaşılmaktadır. Ayrıca alıcı ödemeli kargo siparişiniz ile ilgili ürün açıklamaları kısmında mağazanın, kargo ücretinin ortalama 5 TL olduğu yönünde açıklama paylaştığı görünmektedir. Ücretsiz kargo olan siparişiniz ile ilgili ürünün Gönderici Ödemeli olarak kargoya teslim edildiği ve kargo ücretinin, mağaza tarafından ödendiği görünmektedir. İlgili ürün için ödemiş olduğunuz kargo ücreti hakkında, kargo şubesine itirazda bulunarak para iadenizi talep edebilirsiniz. Kargo bedeli, kargo firmasının yaptığı hizmet karşılığı, kargo firması tarafından tahsil edilmektedir ve n11.com tarafından iade edilememektedir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön