N11.com Yasal Hakkımı Kullanamadım!

Hasan K. |

N11.com sitesinden ürün aldım. Aldığım ürün kırık çıktı iade için yolladım. Firma yeni gelen ürünü kargo kuryesi ile açmamı ve kırık varsa kargo firmasının hasarlı ürün tutanağını doldurması gerektiğini söyledi. Kurye görevlisinin 3 dakika beklemesini yasal olarak zorunlu olduğunu söyledi.

Ürün geldiğinde kuryeye beklemesini rica ettim. Kurye çok işi olduğunu söyledi ve "ürünü almazsan alma hiç sorun değil" dedi. Şu an ürünüm nerede bilmiyorum. İçinde medikal malzeme var. 2 günden beri mağdur durumdayım. Kargo şirketinin bekleme zorunluğu var mı? Sürat Kargo ve N11.com ayrı şeyler söylüyor. İlgilenilmesini istiyorum.

Etiketler :

Teslimat Problemi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 25 Aralık
  11:25

  Sayın Hasan Kara,

  Siparişinize ait ürün adresinize ulaştığı esnada, ürünü sağlam ve eksiksiz olarak teslim aldığınıza dair belgeyi imzalamadan önce, kargo görevlisi yanında mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Yasal olarak kargo görevlisini bekleterek ürünü kontrol etme hakkınız bulunmaktadır.

  Ürünü kontrol etmeden önce ilgili belgeyi imzalamanız durumunda, ürünü sağlam ve eksiksiz teslim aldığınızı kabul etmiş sayılır ve üründeki eksik veya hasarı ispat edemezsiniz.

  Siparişinize ait ürünü tarafınıza yönlendirebilmek adına sizinle iletişime geçilmiş ancak kargo firmasının gün içerisinde adresinize tekrar teslimat sağlayacağı bilgisi alınmıştır. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir.

  http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz.

  n11.com Müşteri Hizmetleri