19 Ekim 2016

N11.com Teslimatı Olmayan Ürünün Ödemesi Hemen Satıcıya Aktarıldı.

Fırsat11 adlı satıcıdan kase aldım. Satıcı ürünü süresinde göndermedi. Kaç zaman sonra kargoya vermiş, ancak bu sefer de kargo firması gecikmiş ve teslimat yapılmadı. Bu durum üzerine ödemeyi durdurup iade talebi açtım. Teslim olmadığından paramı geri istedim.

N11 talebimi incelemek yerine satıcının inisiyatifine bıraktı. Satıcı ise ürünü almadım diyerek talebimi reddetti. Bunun üzerine N11 hemen satıcıya ödemeyi yaptı. Bu işleme çok kızdım ama iyi niyetle bir daha iade istedim. Tabii bu arada hala ürün bana gelmedi. N11 yardım birimine de konuyu aktardım ve bana 3 gün beklememi söyledi ve şimdi iade talebim yine satıcı tarafından reddedildi.

Peki Sn. N11 yetkilileri: satıcı ürünü almadım deyince hemen parayı veriyorsunuz da, ben alamadım deyince niye hala bekle diyorsunuz? Siparişi vereli 1 aydan fazla oldu, mal yok ama para gitti. Siz aracısınız, şimdi kandırdılar mı, bekleyeyim mi?

Abdurrahman 235 Okunma

Cevaplar

 • N11.com Temsilcisi21 Ekim 2016

  Sayın Abdurrahman K., Ürün mağazaya ulaştığında iade talebinize onay verilecektir. Konu ile ilgili mağazaya bilgilendirme sağlanmış olup; iade talebiniz aktif edilmiştir. İadeniz onaylandığında sizlere bilgilendirme sağlanacaktır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Abdurrahman 21 Ekim 2016

  Satıcı bugün 4. iade talebimi de reddetti. 16.09.2016'da sipariş verdim, bana 4 Ekim'de yollandığı söyleniyor. Bugün itibariyle 35 gün geçmiş hala paramı alamadım ve mal da ortada yok. Bu satıcı ve n11 dostumdan uzak olsun.

 • N11.com Temsilcisi20 Ekim 2016

  Sayın Abdurrahman K., Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Abdurrahman 20 Ekim 2016

  Canlı destek ile çok konuştum ancak taraflı buldum. Yazılanları bana mail atmadı, halbuki daha kıdemli benzeri firma bu durumda direk gönderiyor?

 • N11.com Temsilcisi19 Ekim 2016

  Sayın Abdurrahman K., Siparişiniz kargolandıktan sonra alışverişe onay vermeniz için 3 iş günü + 24 saat onay süreniz bulunmaktadır. Ürünün bu süre içerisinde ulaşmaması durumunda Hesabım sayfanızdan Ödeme Erteleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Erteleme süreci 3 iş günü + 24 saat olup; süreç sonunda alışveriş tamamlanmaktadır. Ancak alışverişin tamamlanması sistemsel bir süreç olup; ürünün ulaşması veya iade edilmesi için herhangi bir engel oluşturmamaktadır. n11.com'da siparişleriniz, mağazalarımız tarafından adresinize teslim edilmek üzere kargolanmaktadır ancak kargo süreci, kargo firmalarının uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan kontrollerde siparişinizin 4 Ekim tarihinde varış birimine ulaştığı ancak teslim edilemediği, ilgili tarihten bu yana da kargo tarafından çıkış birimine yönlendirilmeyerek varış şubesinde bekletildiği görünmektedir. Siparişinize ait ürünün geri yönlendirilmesi adına mağazamıza ve Lojistik birimine bilgilendirme sağlanmış durumdadır. Ürün mağazaya ulaştığında da iade talebinize onay verilecektir. Siparişiniz ile ilgili iade süreci tarafımızca da takip edilmekte olup; talebiniz onaylandığında sizlere bilgilendirme sağlanacaktır. İadeniz onaylandığında ilgili tutar, n11.com tarafından aynı gün iade edilmekte olup, banka süreçlerine bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde hesabınıza + bakiye olarak yansıyacaktır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön