28 Eylül 2015

N11.com Sözleşmede Yasal Olmayan Kurallar Mı Var?

Satın aldığım malzemeyi MNG Kargo şirketi elemanı getirdi. Evrakı imzaladıktan sonra ayrılmamasını paketi açıp kontrol edeceğimi söyledim. Eleman böyle bir kural olmadığını, kendisini ilgilendirmediğini vs. söyledi ve büyük sorun çıkardı. Bu şartlarda satış sözleşmesinde olan "kargo şirketi yetkilisinin önünde malzeme kontrol edilir ve gerekirse tutanak tutulur" ibaresi var mı?

Varsa neden kargo elemanı sorumlu davranmıyor? Bu kural yasal değilse neden sözleşmede var? Neden satana kadar modern davranıp sonra mağara adamlarıyla muhatap ediliyoruz?

Levent 184 Okunma

Cevaplar

  • N11.com Temsilcisi28 Eylül 2015

    Sayın Levent Duğan, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince, siparişinize ait ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek, üründe hasar mevcutsa hasar tespit tutanağı tutturma hakkınız bulunmaktadır. Kargo görevlisi hakkındaki şikayetlerinizi Mng Kargo Müşteri Hizmetleri ile de paylaşmanızı rica ederiz. Mng Kargo tarafından gereken aksiyonlar alınacaktır. Siparişinizin adresinize tekrar yönlendirilerek teslim edilebilmesi adına konu Lojistik birimine iletilmiştir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir. http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön