05 Kasım 2015

N11.com Sözleşmede Ne Yazdığından Habersizler.

N11.com sitesi üzerinde 30,10,2015 tarihinde toplam 450 TL civarında 4 sipariş verdim. Ancak, ertesi gün baktım ki satıcı mağaza sitede bulunmuyor. N11 müşteri hizmetlerini aradım mağazanın durumunu sordum; mağazanın yanlış fiyatla satış yaptığını ve siparişlerimi iptal etmem konusunda ısrarcı bir davranışla karşılaştım. Sonuç olarak n11 tarafından düzenlenen, alıcı ve satıcının kabul edilmiş olduğu ve bir sözleşme var. Bu sözleşme esaslarına göre satıcı, mücbir sebepler (ölüm, tutukluluk, hastalık, iflas vb.) haricinde ürünleri göndermekle mükellef olmasına rağmen N11.com satıcıyı kayırıyor.

Ufuk 117 Okunma

Cevaplar

 • Ufuk10 Kasım 2015

  Bugün n11 müşteri temsilcisi ile görüştüm, hukuki süreç başlatmam gerektiği yönünde mutabık kaldık. Ne satıcı mağaza ne de n11 bana bu yaşadığım sorunda çözüm odaklı yaklaşımda bulunmadı. Yarın hukuki süreci başlatacağım. Emeği geçenlere teşekkürler.

 • N11.com Temsilcisi10 Kasım 2015

  Sayın Ufuk Uçan, Konu ile ilgili mağazaya ulaşılma süreci doğrultusunda görüşmeler sağlanarak talebiniz sonuçlandırılmıştır. Mağazamızdan alınan bilgi, sistemsel bir hata sonucu ürün fiyatlarının, tedarik edilen fiyattan daha düşük tutarda satışa sunulduğu ve gönderimin sağlanamayacağı yönündedir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili sizleri bilgilendirmiştir. http://www.n11.com/destek-merkezi/soru-cevap linkinden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Ufuk07 Kasım 2015

  n11 yetkilileri aynı cevap içinde, "Konu ile ilgili mağazaya ulaşılma süreci doğrultusunda görüşmelerimiz sürmektedir. Talebiniz sonuçlandığında tarafınız ile iletişime geçilecektir" ve "Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir" sonuç nedir çözecek misiniz yoksa bilgi verdik sen çöz mü diyorsunuz? Net cevap verin lütfen. Sorunu çözmeyecekseniz, 11.11.2015 tarihinde hukuki süreci başlatacağım bilginize. İyi çalışmalar dilerim.

 • Ufuk05 Kasım 2015

  n11 müşteri temsilcisi beni siparişlerimi iptal etmem yönünde ikna etmeye çalışarak bunun karşılığında 50 TL puan yüklemeyi teklif etti. Sorun devam ettiği gibi daha tatsız bir durumda, aranacak taraf ben değilim, aranacak taraf sitenizde satış yapan mağaza, beni vazgeçmeye değil, mağazayı sözleşme gereğine davet ederek sorunu çözmeniz gerekiyor. Hukuk yazılı kurallar bütünüdür, sözleşme hukuka dayanak ve delildir. Sizi ve satıcı mağazanızı hukuka davet ediyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön