16 Mayıs 2016

N11.com Satıcısı Beni Mağdur Etti!

La**** Pa*****ı adlı satıcıdan aldığım bir batarya 45 gün içinde kullanılamaz hale geldi. Deyim yerindeyse çeke çeke zorla değişim kabul ettirdim. Satıcı teslim aldığı ürünü teslim almadığını belirterek talebi reddetti, kargo takipten kanıtlayarak tekrar değişim aldım.

Üzerinden 39 gün geçtiğinde tekrar peşine düşerek sonunda 44. günde değişim ürünü elime ulaştı, normal ulaşım süresi 1 gün! Bir de alıcı ödemeli kargo ile göndermiş, ödemeli kargo kabul etmeyen bu lakayt firma.

N11.com'dan en baştan beri mağazanın güvenilmez olduğunu belirterek para iadesi talep ettim, kaç kere telefonla aradım artık sayısını bile unuttum. N11, 44 gün mağdur edilen müşterisinin mağduriyetini gidermek yerine satıcıyı hiçbir yerde okumadığınız, var olduğunu iddia ettikleri her seferinde yeni çıkan kurallarla kollamayı tercih ediyor.

M.çağrı 92 Okunma

Cevaplar

  • N11.com Temsilcisi18 Mayıs 2016

    Sayın M.Çağrı P., Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

  • M.çağrı16 Mayıs 2016

    "Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik gereğince; tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın tamiri için gereken azami sürenin aşılması halinde, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesini veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir. Satıcı, tüketicinin bu taleplerini reddedemez. Tüketicinin bu taleplerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludurlar. " Satın aldıktan sonraki 14 günden bahsediyosunuz. Fakat konu; 44 gün mağduriyet sonunda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'dan doğan hakkımı istiyorum, mağaza ve n11.com hakkımı kullanmama engel olarak suç işliyor. Ne kadar dinlediğiniz ortada.

  • N11.com Temsilcisi16 Mayıs 2016

    Sayın M.Çağrı P., 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma Hakkı sürecinin sona ermesi sonrasında gerçekleştirdiğiniz iade veya değişim taleplerinde, kargo ücreti alıcıya aittir. İlgili ürünü teslim almamış olmanız durumunda, Hesabım/Mevcut Sipariş sayfanızdan iade talebinizi mağazaya iletmeniz gerekmektedir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili sizleri bilgilendirmiştir. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön