12 Mart 2016

N11.com Satcısı Cayma Hakkımı İhlal Ediyor!

N11.com mobil üzerinden bir satıcıdan gitar aldım. Gitar geldiğinde 2. perdenin komalı olduğunu gördüm. Pil bile takmadım, amfiye bağlamadım. Aynen paketine koydum ve ilk iş günü kargoya verdim satıcıya iade ettim. Cayma hakkımı kullandığımı bildirdim. Satıcı gitarın kişiye özel olduğunu söyledi, iadeyi reddetti teknik rapor istedi.

N11'in mobil uygulamasından satın aldım ve ürünü anlatan sayfanın hiçbir yerinde kişiye özel satış falan yazmıyor (ekran görüntüleri elimde) kaldı ki gitar fabrika üretimli bir gitar, bana özel falan üretilmedi, üstünde isteğim doğrultusunda değişiklik falan da yapılmadı. Koşulsuz cayma hakkım var yasaya göre.

Kısacası satıcı; yasanın kişiye özel satışa münhasır maddelerinden yararlanarak kişiye özel olmayan bozuk gitarı satmaya çalışıyor. Tüm çabama rağmen param aktarılacakmış satıcıya. N11'e karşı tüm yasal haklarımı kullanacağım.

Furkan 233 Okunma

Cevaplar

 • Furkan 14 Mart 2016

  Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. Otomatik cevap veriyorsunuz ayıp. Cayma hakkım kullandırılmış olsaydı paramı alıp çekilecektim. Şimdi kargo firmasıyla ben uğraşmak zorundayım! Bir gitar alayım dedim ne gitarım oldu ne paramı doğru düzgün alabiliyorum bir daha n11 mi asla!

 • N11.com Temsilcisi14 Mart 2016

  Sayın Furkan Yetkin, Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Furkan 12 Mart 2016

  Şöyle bir sorun var; bana satıştan sonra cayma hakkım kullandırılmadı ben satıştan caydığımı her fırsatta söyledim para iadesi istedim. Mantıken ben ödediğim parayı sizden ya da satıcıdan almalıydım. Satıcı ya da siz kargo firmasıyla tazmin için uğraşmalıydınız. Ne gitarım oldu şu an ne de paramı doğru düzgün hızlıca alabileceğim. Topu bana attınız kargo şirketiyle ben uğraşacağım. Artık öyle bezdim ki caydım demekten sadece paramı alayım yeter. Bir daha da asla sizden alışveriş yapmam. Lütfen hukuki bilgisi olan kişileri koyun telefon önüne.

 • N11.com Temsilcisi12 Mart 2016

  Sayın Furkan Yetkin, Konu ile ilgili mağazamız ile sağlanan görüşmede, cayma hakkı kapsamında iade/değişim talebinize yanıt verileceği ancak siparişinize ait ürünün mağazamıza hasarlı ulaşması nedeniyle, gereken işlemin sağlanamadığı yönünde bilgi alınmıştır. Ürün teslim alınmayarak hasar tespit tutanağı ile birlikte sizlere geri gönderilmiş durumdadır. İlgili ürün bedeli kargo firması tarafından sizlere tanzim edilecektir. Kargo firması ile görüşerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön