10 Eylül 2013

N11.com Her İhtimale Karşı 30 Günde İade Fiyaskosu!

T. Hakem heyetine, 25. 08. 2013 günü n11. com adlı Doğuş Planet'e bağlı siteden, “Her ihtimale karşı 30 gün ücretsiz iade hakkı” reklamına aldanarak, 207957844966 sip nolu Galaxy S4 Cep Telefonu aldım. Tam olarak çalışıp çalışmadığını başka türlü anlayamayacağım için simkart takıp denedim. Arızalar ortaya çıktı. "iade hakkı” ndan yararlanmak üzere n11. com'u aradım.

Tarafıma “. . sim kart taktığınız için iade alamıyoruz” gibi bir gerekçe ileri sürüldü. Bu gerekçe, 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Söz. Dair Yön. hükümlerine tamamen aykırıdır. http://www.sanayi.gov.tr/PressReleases.aspx?dataID=237

n11 ve Doğuş'tan şikayetçiyim.

Oruç 618 Okunma

Cevaplar

  • Oruç11 Eylül 2013

    Halkı yanıltan n11.com ile hukuki süreç başlatacağız. http://www.sanayi.gov.tr/PressReleases.aspx?dataID=237 "Cayma hakkı konusunda sıklıkla yaşanan örneğin satıcılar tarafından tüketicinin cep telefonunu kullanılması nedeniyle bir daha satılmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle cayma hakkının engellenmeye çalışılması uygulamasının; teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı nedeniyle cayma hakkının kullanılmasının engellenemeyeceği şeklindeki düzenlemeyle önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmayacaktır. "

  • Oruç10 Eylül 2013

    yanlış yönlendirmeyin sanayi bakanlığının sayfasındaki ifade aynen şudur. alıntılıyorum, şikayetimizin arkasındayız: http://www.sanayi.gov.tr/PressReleases.aspx?dataID=237 "Cayma hakkı konusunda sıklıkla yaşanan örneğin satıcılar tarafından tüketicinin cep telefonunu kullanılması nedeniyle bir daha satılmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle cayma hakkının engellenmeye çalışılması uygulamasının; teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı nedeniyle cayma hakkının kullanılmasının engellenemeyeceği şeklindeki düzenlemeyle önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmayacaktır. "

  • N11.com Temsilcisi10 Eylül 2013

    Değerli Üyemiz, Yaşanan durum nedeni ile üzgünüz, Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir. Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir. Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir. "mağazaya soru sor" alanından mağaza ile irtibata geçebilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön