Serkan K. Teşekkür Mesajı

İlginiz için teşekkür ederim.

N11.com Cayma Hakkı İçin Kargo Ücreti Talep Edildi.

Serkan K. |

N11.com sitesindeki isimli mağazadan ürün aldım ve ürünün resimdeki ile hiçbir alası yoktu. Aldığım ürünü iade etmek için mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firmasına gittim ve benden mağazanın kargoyu onaylamadığını söyleyip ücret talep ettiler. Ancak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir. Bu yasayı hatırlatmak istiyorum şikayetçi olduğum mağaza için N11.com'dan derhal gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

Etiketler :

Yanlış- Farklı Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 29 Ocak
  18:26

  Sayın Serkan Kaplan,

  Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

  Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz.

  n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Serkan K.
  29 Ocak
  17:26

  İlginiz için teşekkür ederim.

 • 29 Ocak
  16:46

  Sayın Serkan Kaplan,

  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Platformumuz üzerinde iade süreci başlatmanız durumunda, kargo ücreti ödemen ürün gönderimi sağlamanız gerekmektedir.

  Kargo firmasının tarafınızdan kargo ücreti talep etmesi durumunda, Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek destek talep etmenizi rica ederiz. Kargo firmasına ödemiş olduğunuz ücretin iadesi, n11.com tarafından sağlanamamaktadır.

  Ödemiş olduğunuz kargo ücreti ile ilgili mağduriyetinizin giderilmesi adına gerekli aksiyonlar alınmıştır. Hesabım/Kuponlarım sayfanızdan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

  Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yaparak sizleri bilgilendirmiştir.

  Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz.

  n11.com Müşteri Hizmetleri