29 Nisan 2016

N11.com Bireysel Mağaza Açtım, Benden Şirket İmza Sirküleri İstendi!

N11.com' da bireysel bir mağaza açtım. Kayıt esnasında bana açmak istediğim mağaza türü soruldu. Ben de bireysel dedim. Mağaza açma işlemim tamamlandı. Ürün açıklaması girdim fakat ürünü satışa çıkarabilmem için benden N11.com' a şirket imza sirküleri göndermem istendi. Bireysel bir satıcının nasıl şirket imza sirküleri olabilir? N11.com' dan birçok ürün satın aldım, aynı zamanda GittiGidiyor gibi diğer internet sitelerinde 1000' in üzerinde %100 olumlu satış işlemi olan başarılı bir satıcıyım. Kimlik ve adres bilgilerim de N11.com' da doğrulanmış olarak mevcut. N11.com' da niçin ürün satamıyorum öğrenebilir miyim?

Emrah 2.763 Okunma

Cevaplar

 • Emrah02 Mayıs 2016

  Özür dilerim fakat soruma yeterli bir yanıt alamadım. Bu yüzden üzülerek bu şikayetimi buradan silemeyeceğim. Sorunum çözülmedi. Önceden hazırlanmış standart cevaplar verildi. Fatura kesmesi gereken satıcılar değil, n11.com dur. Bu konuyla ilgili olarak maliye bakanlığına gerekli ihbar yapılacaktır.

 • N11.com Temsilcisi02 Mayıs 2016

  Sayın Emrah T., n11.com alıcılar ile mağazaları buluşturan ortak bir platformdur; ürünler n11.com tarafından değil mağazalar tarafından satışa sunulmaktadır. n11.com'da ürün satabilmeniz için satılan her ürüne fatura kesmeniz gerekmektedir. Fatura kesebilmeniz için de vergi levhanızın olması gerekmektedir. Bireysel satış sürecinde bu işlemleri uygulayamamakta ve n11.com'da satış yapamamaktasınız. Siparişlere ait faturalar n11.com tarafından değil; mağazalar tarafından kesilmektedir. Sizlerden gelen görüş ve öneriler hizmet kalitemizi artırmak açısından önem taşımaktadır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Emrah02 Mayıs 2016

  Yani faturayı benim değil sizin kesmeniz gerekiyor Soruma geçerli bir cevap almam durumunda bu şikayetimi buradan derhal sileceğimi belirtmek isterim.

 • Emrah02 Mayıs 2016

  GittiGidiyor, SanalPazar.com, Sahibinden.com gibi size rakip online satış siteleri bireysel satışa olanak sağlyor da sizin farkınız nedir de buna imkan tanımıyorsunuz? Mesela alıcı talep etmesi durumunda GittiGidiyor dan faturla talep edebiliyor. Kendisine kago ile gönderiliyor. Ayrıca satıcıdan kestiğiniz %10 luk bedel içinde %18 oranında KDV de var.

 • Emrah29 Nisan 2016

  Bireysel satıcıların niçin n11.com da ürün satamadıklarını öğrenebilir miyim?

 • Emrah29 Nisan 2016

  Mağaza üyeliği oluşturulurken bana bunların hiçbirinden bahsedilmedi. Bireysel mi şirket mi diye soruldu. Bu kadar zor olduğunu bilseydim hiç uğraşmazdım.

 • N11.com Temsilcisi29 Nisan 2016

  Sayın Emrah T., n11.com'da mağaza üyeliği oluşturabilmeniz için şahıs firması olmanız ve talep edilen belgeleri sunmanız gerekmektedir. n11.com'da bireysel olarak satış yapamamaktasınız. Şahıs firması için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir: -Nüfus Cüzdan Fotokopisi -Vergi Levhası Fotokopisi -Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi (Kaşe ve imzalı olacaktır.) (Evrak Yönetim Sayfasından Satıcı İlan İşbirliği Sözleşmesi seçilerek indirilebilir.) -Opsiyonel Faaliyet Belgesi (Ticaret Sicil Kaydı olan firmalar için gereklidir.) -Opsiyonel Ortaklık Sözleşmesi (Ortaklığı olan şahıs firmaları için gereklidir.) İlgili belgeleri temin etmeniz ve Seller Office ekranlarından sisteme yüklemeniz durumunda, mağaza onay süreciniz başlatılmış olacaktır. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili arama yapmış ancak telefonunuz kapalı olduğundan sizlere ulaşamamıştır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön