24 Temmuz 2017 #8947859

N11.com Yasal Ücret İadesini Yapmıyor

N11.com'dan satın aldığım LG G4 telefon fabrikasyon hatası olan "bootloop" problemi nedeniyle kapandı ve tekrar açılmadı. Yetkili servis olan Delta Servis 20 iş gününde tamir edemedi. Telefonu servisten alıp yasal hakkım olan ücret iadesi hakkımı kullanmak istediğimi N11.com'a yazılı olarak bildirdim fakat telefonda servisle ilgili yasal hakkımı kullanmamı söylediler. N11.com yasal hakkım olan ücret iadesini yapmıyor.

Ozan 997 Okunma

Cevaplar

  • Ozan24 Temmuz 2017

    Tamiri için gereken 20 iş günü olan azami sürenin aşılması nedeniyle 6502 tüketicinin korunması hakkında kanunun 56 maddesi 3.bendi uyarınca, 11 İnci maddede yer alan diğer seçimlik seçimlik haklarımdan bedel iadesi isteme hakkımı kullanmayı talep ettiğimi, dolayısıyla tercih etmediğim işlemler olan ayıp oranında bedel indirimi, malın onarılması ve malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi işlemlerinin gerçekleştirilmesi durumunda sorumluluğun benim tarafıma ait olmadığını tarafınıza bildiririr gereğinin yapılmasını arz ederim. Tarafınıza gönderdiğim servis raporundan 20 iş günü sürenin aşıldığını tespit edebilirsiniz. Yasal hakkımı kullanmak için ayrıca bir servis raporuna ihtiyacım yok.

  • N11 Temsilcisi24 Temmuz 2017

    Sayın Ozan Ş., 6502 sayılı Cayma Hakkı Kanunu kapsamında, elektronik ürünlerin iade edilebilmesi için mağazalar teknik servis raporu talep edebilmektedir. Teknik servis incelemesi sonrasında üründe üretim hatası tespit edildiği taktirde, mağaza iade almakla mükelleftir. Üründe üretim hatası veya giderilemeyeceği belirtilen bir arıza tespit edilerek, teknik servis tarafından raporlanması durumunda mağazamız iade veya değişim konusunda destek sağlayacaktır. n11.com tarafından teknik servis sürecine müdahale edilememektedir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili sizlere bilgilendirme sağlamıştır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön